11 Січень 2020
Кисть складається з 3 частин: зап’ястя, п’ястка і фаланг пальців. Зап’ястя утворено вісьмома кісточками, розташованими в 2 ряди. Від них відходять 5 п’ясткових кісток, що утворюють основу кисті. До них прикріплені фаланги пальців. Рухи кисті забезпечуються групами сухожиль і нервів. До того ж, кисть має добре розвинену судинну мережу кровопостачання.
Променево-зап’ястковий суглоб анатомічно виглядає, як складний, комплексний двоосьовий суглоб, еліпсоподібної форми, який з одного боку утворений кінцями ліктьової та променевої кісток, з іншого – групами кісточок зап’ястя. Багатофункціональність даного суглобу забезпечують численні зв’язки.
Травми кисті дуже поширені і різноманітні: забої, вивихи, переломи, рани, пошкодження сухожиль. Деякі з них, можуть потребувати оперативного лікування. Тому, отримавши першу допомогу, необхідно обов’язково звернутися відразу до лікаря, адже наслідком може бути втрата функцій руки.
Одним із найпоширеніших видів травмування кисті - є пошкодження зв’язок променево-зап’ясткового суглоба, яке може виникнути в результаті падіння на руку, різкому підйомі важких предметів, ударі чи перерозтягнені.
Така травма супроводжується різким болем, набряком та порушенням рухливості у пошкодженому суглобі. Іноді, виникають деформації у суглобі, це характерно для травм з відривом кісткового фрагмента, або ж при переломі кісток зап’ястя. Мнемонічне правило першої допомоги ICE:
Потім слід звернутися до травмпункту, де після обстеження буде встановлено діагноз та призначене необхідне лікування.
Розтягнення зв’язок, як правило, встановлюється на основі огляду. У випадку складної травми та у разі сумніву у поставленому діагнозі, рекомендують провести УЗД, МРТ або комп’ютерну томографію. Також, для виключення супутніх травм кісток призначають R-графію.
Пошкодження зв’язок, зазвичай, лікуються амбулаторно. Виключенням є розриви ІІІ ступеня, що лікуються хірургічним методом, та пошкодження, які не відновлюються впродовж 4 тижнів. Амбулаторне лікування складається з таких компонентів:
Після завершення періоду запалення, зазвичай 3-7 діб, корисним буде відвідування фізіотерапевтичних процедур: електрофорез, УВЧ-терапія, магніт, мікрохвильова-терапія. Також, до комплексу процедур можна додати масаж ділянки променево-зап’ясткового суглоба та курс лікувальної фізкультури.
Зв’язки відновлюються впродовж 9-10 тижнів. У даний період важливо забезпечити максимальний спокій (3-4 тижні) та поступову реабілітацію. Навіть, після 9-10 тижнів лікування рекомендовано одягати допоміжні компресійні бандажі при фізичних навантаженнях. Збалансованим вибором такого фіксатора може бути OS6260
Пам’ятайте! Для повноцінного здоров’я потрібні чотири умови: повноцінне харчування, фізичні навантаження, загартування та час і вміння відпочивати.
/// Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua