01 Червень 2021
Нарешті прийшла справжня весна і погода вже не відмовка, щоб залишитися вдома замість пробіжки ввечері чи вранці!
Ми підготували декілька фактів про те, чому Біг - це корисно, просто і підходить майже кожному! Розпочніть сезон бігу вже на цих вихідних!
1. Біг – доступний вид спорту. Для того, щоб почати, вам необхідна пара зручного взуття, бажано, спеціальний спортивний одяг та дорога. Починати біг треба зі звичної ходьби.
Фотограф: Peter Fischer
2. Ви можете бігати зі своїм власним ритмом. Не думайте, що найефективніше – зриватися з місця і бігти так швидко, як тільки можеш. Програма бігу для початківців починається з чергування ходьби ( приблизно 2 хв.) та повільного бігу ( 30 секунд). Повторіть цей цикл 4 рази. Наступного тижня бігайте по 45 секунд, а ходіть по 2 хв. Поступово ускладнюйте собі завдання, до того моменту, коли ви зможете пробігти 1,6 км без зупинок. Якщо вам важко бігти 30 секунд, подовжте час ходьби, поступово набираючи швидкість.
Фотограф: Adventure Joe
3. Біг не шкідливий для організму. Часто можна почути: « Ти збираєшся бігати? Але ж це так шкідливо для колін. Ти хочеш їх зруйнувати?». Нема жодного наукового підтвердження тому, що біг спричиняє артрит. Більше того, Нью- Йорк Таймз наголошує: « Науково підтверджено, що у бігунів (перевірено 75 000 людей) ризик виникнення артриту менший, ніж у гіпоактивних людей». Це не означає, що біг не спричиняє болі та вивихи. Під час забігу, дійсно, виснажується велика група м’язів. Тож, якщо почуваєтесь дуже стомленим чи хворим, зробіть собі вихідний, поспіть та добре поїжте, і хворобливі наслідки тренування зникнуть. Якщо ви розтягнули коліно - проконсультуйтеся з лікарем та починаючи бігати знову - обов'язково використовуйте наколінник - ми можемо ркомендувати такий спортивний варіант. Травми можуть виникнути, коли людина дуже швидко збільшує навантаження ( бігає одразу довгі дистанції чи стартує з високою швидкістю), до яких тіло ще не готове. ( їзда на велосипеді чи плавання), допоможуть підготувати тіло до забігів. Також, часто можна травмувати чи розтягнути м'язи ступні, особливо коли ви часто бігаєте по асфальту чи бетону. В таких випадках ми рекомендуємо спортивні устілки - ось збалансований варіант, який ми можемо рекомендувати.
Фотограф: Lardinio
4. Біг не спричиняє серцевих нападів. Багатьох людей лякають повідомлення про смерть бігунів під час гонки. Так, наприклад, помер Раян Шей у 2008 році, під час чоловічого марафону у Нью-Йорку. «Треба звернути увагу на статистику. Насправді, ризик виникнення серцевого нападу 1 на 100,000 – 200,000, – стверджує Віліам Робертс, лікар “Лікарні Сімейної медицини”, в Мінесоті. Таке трапляється дуже рідко. Звісно, шансів на те, що вас врятують під час забігу менше, ніж 1 із 4, адже лікарі, в таких випадках, просто не встигають дібратися до постраждалого вчасно». Проте, Крістін Ловлес, спортивний кардіолог з Чікаго, наголошує: «Переваги бігу значно перевищують ризики». Вона рекомендує перед тим як починати бігати, порадитись з лікарем, особливо, коли є проблеми з серцем. Щоб подолати всі переживання, прогляньте наукові дослідження про марафони та здоров’я серця.
Фотограф: Adventure Joe
Отож, якщо ви здорові та хочете спробувати біг – не вагайтесь. Мотивація грає не останню роль в цьому випадку, адже ви повинні любити те, що робите. Не обов’язково насолоджуватися кожним наступним кілометром, навряд, що це можливо. Але подумайте про переваги бігу : витривалість, відчуття впевненості, пружність тіла, тонус м’язів нові знайомства… Все це здатне робити нас щасливішими!
Подбайте про захист своїх ніг і розпочніть сезон бігу вже на цих вихідних!