29 Березень 2020

Коронавірус COVID-19 - як не захворіти та що робити?

Коронавірус COVID-19 - як не захворіти та що робити? статті на сайті orto-med.com.ua

Тисячі вчених в наукових лабораторіях по всьому світу шукають шляхи для подолання нового коронавірусу. Вже є успішні результати. Але поки вони знаходяться на стадії тестувань та випробувань, в країнах світу вводять карантин, завдання кожного подбати про власне здоров”я та запобігти поширенню віруса. Тому, хоч Ви вже, певно, знаєте відповіді ці прості питання, що допоможуть вберегтися від хвороби, та ми хочемо нагадати їх ще раз, бо це дуже-дуже важливо.

 

Посилання на оперативну інформацію:

Чи безпечно бути на вулиці?

Так! І, насправді, безпечніше перебувати на вулиці, ніж всередині, якщо говорити про ризик заразитись. Але це лише в тому випадку, якщо Ваше перебування на вулиці повністю виключає можливість зіштовхнутися з іншими людьми. В сільській місцевості це можливо, а от у місті краще залишатися вдома. Адже, навіть якщо Ви не зіштовхнулися ні з ким у під”їзді, слід зважати на те, що вірус живе у повітрі  декілька годин. Тому, якщо хтось там чхав або кашляв, є ризик підхопити хворобу. 

 

Чи слід уникати торкання обличчя та речей зовні?

Останні дані про коронавірус говорять, що він не живе довго на зовнішніх  об'єктах через вплив сонячного світла. Однак, якщо хтось кашлянув в руку безпосередньо перед тим, як торкнутись чогось, наприклад поручня в маршрутці, на сходах, а потім ви також його торкаєтесь, то вірус може потрапити в ваш організм.

Найкоротший шлях – через слизисті оболонки рота, носа та очей. Щоб уникнути потрапляння заразних частинок, не торкайтесь обличчя, або, навіть краще, одягніть рукавички. Та і  одягнута маска унеможливлює торкання до рота і носа. А ще, носіть сонцезахисні окуляри, щоб захистити очі від мандруючих крапель.

 

Як довго COVID-19 може жити на одязі?

Експерти ще не знають, наскільки великий ризик передачі вірусу з одягу. Але Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що коронавіруси можуть залишатися на поверхні від кількох годин до декількох днів.

  • Якщо на вас пчихнули, уникайте доторкань до цього місця, змініть одяг та помийте після цього руки. Для дезінфекції його слід попрати в гарячій воді.
  • Кашляйте і чхайте в область ліктя, а не на долоні.
  • Очистіть руки дезінфікуючим засобом для рук або милом після будь-яких можливих забруднень та перед їжею.

 

Чи можна вдома виготовити антисептик? 

Антисептика в аптеках та в інтернет-магазинах  немає. Тож ми знайшли для вас Рецепт домашнього антисептика від коронавірусу, схвалений лікарями:

  1. Спирт (альтернатива: горілка міцністю не менше 60 градусів спирту, або календула спиртова, або ромашка спиртова) – 833мл
  2. Гліцерин -15мл
  3. Вода чи хлоргексидин 
  4. Алое чи ефірна олія (за бажанням)
  5. Перекис водню — 42 мл

Змішайте інгредієнти, додавши трохи дистильованої або хоча б просто кип’яченої води. Кількість води визначте виходячи з потрібної консистенції. Розлийте отриманий розчин в кілька невеликих ємностей, носіть із собою і не забувайте регулярно користуватися. ВООЗ рекомендує обробляти руки антисептиком не менше 30 секунд, приділяючи особливу увагу зоні під нігтями.

 

Але найкращий захист від вірусу - це ЧАСТО МИТИ РУКИ!

 

Що робити вдома?

Можна самоізолюватися вдома, та все ж спорт кидати не варто. Наприклад Біг вранці, коли ще безлюдно - точно не зашкодить! Одягайтеся тепло, щоб не застудити мускули та візьміть спортивні устілки, навіть якщо у вас найкращі кросівки.

Ортопедичні спортивні устілки правильно амортизують, підтримують стопу та зменшують шокове навантаження на хребет і суглоби під час бігу.

Рекомендації

Вам може сподобатись