11 Січень 2020
Головною причиною розтягування зв’язок в колінному суглобі є неприродній для кінцівки, різкий рух. Це характерно для спортивних тренувань, коли має місце різка зміна вправ, швидкості та напрями руху, підстрибування і присідання. Крім різких рухів, до травми може призвести і удар в область коліна. Такі ситуації не рідкість у тих, хто займається контактним спортом: боротьбою, дзюдо та ін.
Зв’язки утворюють каркас колінного суглоба, тримаючи його у необхідному положенні при рухах. Вони кріпляться до кісток. По своїй структурі зв’язки досить еластичні, завдяки чому, можуть добре розтягуватися при ходьбі і повертатися у вихідну позицію. Але при аномальних умовах і сильному навантаженні є великий ризик їх потягнути або порвати.
Колінний суглоб фіксований за допомогою: передньої та задньої хрестоподібних зв’язок, внутрішньої та зовнішньої бічних зв’язок. Хрестоподібні зв’язки пошкоджуються при падінні на коліно або при ударі коліна спереду або ззаду. Внутрішня і зовнішня бічна зв’язка з’єднують стегнову і гомілкову кістки з боків. Розтягнення внутрішньої бічної зв’язки колінного суглоба, як правило, супроводжує бічний удар по суглобу.
Пошкодження зв’язок, перша за поширеністю травма коліна, наступна - розтягнення м’язів і розрив меніска колінного суглоба. Всі ці травми можна отримати і в побутових умовах.
Пошкодження зв'язок колінного суглоба викликається наступними факторами:
При зверненні за допомогою до лікаря потерпілий повинен вказати причину пошкодження, тоді лікар зможе швидко і точно призначити лікування при пошкодженні зв’язок колінного суглоба.
Симптомами пошкодження зв'язок колінного суглоба є наступні прояви:
безперервні больові відчуття, особливо при активних рухах кінцівкою, згинаючи/розгинаючи і натискаючи на місце пошкодження;
часткова або повна втрата можливості згинати і розгинати колінний суглоб (зазвичай спостерігається при важкій травмі).
Якщо ви маєте підозру на пошкодження зв’язок колінного суглоба, необхідно звернутися до спеціаліста. Провівши групу діагностичних, функціональних проб, виключивши наявність можливих супутніх ушкоджень суглоба рентгенографічно, лікар може діагностувати пошкодження. Додатково може бути запропонована МРТ колінного суглоба, що дозволить найбільш точно оцінити ступінь пошкодження зв’язок.
Головним правилом при лікуванні пошкоджень зв'язок колінного суглоба є максимальний спокій та обмеження рухів у суглобі. Звернувшись до лікаря Вам може бути запропоновано:
Після проходження іммобілізаційного періоду, за рішенням лікаря, можна приступати до поступової розробки рухів у колінному суглобі. Дотримання послідовності лікування сприяє вчасному відновленню повному об’єму рухів у суглобів та дозволяє повернутися до звичайного режиму життєдіяльності.
Реабілітація
Варто пам’ятати, що реабілітаційний період після пошкодження колінного суглобу - процес тривалий, який вимагає послідовності, терпіння та додаткової підтримки. Тобто, будь-які, вправи варто виконувати з використанням спеціальних наколінників, що мають спіральні вставки. Чудовим прикладом такого є К-1ТМ.
Для осіб, що мають набряки, об’ємні суглоби, не пропорційну будову кінцівки варто звернути увагу на бандажі з роз’ємними конструкціями, типовий зразок такого бандажа є Toros-Group тип 518.
У випадках, коли пацієнт має страх та невпевненість у ногах краще використовувати фіксатори з металевими пластинами, що мають шарніри, адже, вони ефективніше стискають суглоб, ось різні варіанти, які ми рекомендуємо.
/// Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua