22 Грудень 2021

Як правильно підібрати наколінник

Купити наколінник/ купити наколінники медичні, наколінники від артрозу, наколінники для бігу на сайті orto-med.com.ua

Всі чудово знають, що фізична активність – запорука довгого та щасливого життя. Біг, катання на лижах, стрибки, тривала ходьба, велопоїздки, заняття в тренажерному залі, волейболом, баскетболом чи будь-яким іншим видом спорту, збільшують навантаження на колінні суглоби. Аби коліна залишались здоровими, а ви досягали високих спортивних результатів, варто “підстрахуватися”, одягнувши спортивний наколінник. Таких наколінників, від відомих світових виробників, котрі добре підтримують і,водночас, не заважають заняттям, в Україні чимало. Як от, наприклад, цей

Отож, думка про те, що компресійні наколінники використовуються лише для лікування та у післяопераційний період є хибною. Звісно, частіше купують бандажі на колінні суглоби після рекомендації лікаря у зв’язку з травмами. Але профілактика краща для організму за лікування, та й попередити травму чи захворювання завжди дешевше, ніж потім подолати проблему. 

З якою метою рекомендують застосовувати ортопедичні наколінники?

 • профілактика травмування під час фізичної активності (заняття у спортзалі, біатлон, гірськолижний спорт, лижні гонки, сноубординг, скандинавська ходьба та інше);
 • зменшення навантаження, рівномірний розподіл тиску, компресійний ефект;
 • перерозподіл навантаження;
 • зменшення набряків, больового синдрому;
 • зігрівання для покращення кровообігу в області коліна;
 • фіксація колінного суглобу в фізіологічному положенні;
 • часткове/повне обмеження рухливості суглоба.

Є багато показань для використання наколінників. При цьому, для кожної проблеми розроблені спеціальні вироби, адже кожне захворювання або травма має ступінь тяжкості, що також, впливає на вид фіксатора.

Найпоширеніші показання до застосування наколінників:

 • спортивні тренування 
 • артрози, артрити, поліартрити
 • надриви та розриви зв’язок коліна
 • розриви меніска
 • пателлофеморальний больовий синдром (коліно бігунів)
 • бурсити, синовіти, тендиніти
 • нестабільність колінного суглоба
 • такі спортивні синдроми як «коліно стрибуна», синдром гусячої лапки
 • ревматологічні враження

 5 показників, які варто знати перед придбанням наколінника

1.       Ступінь фіксації

 • Легкий (м’які, еластичні, компресійні, зігріваючі) наколінники медичні використовуються для мінімальної підтримки суглоба. Типовий зразок такого – TN-210.
 • Помірний (наколінники для спорту, що мають додаткову підтримку у вигляді пателярних вставок, спіральних пластин, додаткових ременів) застосовується для ефективної підтримки, проте вони не обмежують рухливість суглоба. Як ось, наприклад, у цього А7-049.
 • Жорсткий (ортези, що мають металеві пластини з шарнірами) призначені для надійної фіксації колінного суглоба, що обмежує рухливість суглоба. Як правило, застосовується після тяжких травм, операцій, при артрозі та під час високих фізичних навантажень (лижі, сноубординг, стрибки з парашутом та інше). З таким призначенням добре справляється ортез R6302.
 • Іммобілізаційні ортези, що виступають сучасними замінниками гіпсів. Приклад таких виробів можна переглянути ТУТ.

2.       Визначити правильно розмір. Для цього потрібно:

 • виміряти окружність центру колінного суглоба
 • окружність нижньої третини бедра – 10 см вище центру колінного суглобу
 • окружність верхньої частини гомілки – на 10 см нижче центру колінного суглобу.

3.       Конструкція виробу. Як правило, вони поділяються на роз'ємні та панчохоподібні. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Наприклад, роз’ємні краще адаптуються до будови ноги, вони не розтягуються, проте для таких моделей використовують матеріали більшої товщини, а відповідно, вони можуть сковувати рухи. Роз’ємні наколінники – це чудовий варіант для осіб, що мають набряки, перев’язані рани, надлишкову вагу. Ось варіант, який ми рекомендуємо.

Панчохоподібні бандажі, зазвичай, тонкі, непомітні під одягом, не обмежують рухливість, прості у використанні. Проте, якщо це наколінник низького цінового діапазону, він може швидко розтягнутися і стати завеликим. Аби наколінник не зсувався, розроблені вироби з додатковими ременями, що дозволяють додатково зафіксувати ортез. Подібні моделі бандажів на колінні суглоби ідеальні для спортсменів, осіб, які не хочуть привертати зайвої уваги, але цінують комфорт. Thuasne 0355 – це чудовий представник цієї групи.

4.       Склад матеріалу. Як правило, лікарі не дають чітких рекомендацій щодо цього, за виключенням захворювань, які потребують зігрівання або навпаки мають протипоказання до зігрівання. Найчастіше, для виготовлення наколінників, як основний матеріал використовують: бавовну, бамбук, неопрен, аеропрен, нейлон, З-ТЕХ, вовну. Тому, тут вибір залежить від Ваших уподобань.

5.       Ціна. Вартість наколінників залежить від багатьох факторів, основний з них - матеріали. Саме від цього показника залежить тривалість їх  використання та комфорт. Стартує вартість колінних бандажів від 175 грн. Більш детально з актуальними цінами можна ознайомитися ТУТ.

Для того, щоб купити потрібні Вам ортопедичні наколінники, якщо мова йде про лікування, а не для спортивних занять, варто проконсультуватися з лікарем. Отримавши рекомендації, звертайтеся до спеціалізованого магазину. У нас працюють фахівці, які допоможуть підібрати необхідний фіксатор, як online, так і безпосередньо, у салоні спеціалізованих магазинів. Ми пропонуємо лише перевірену, сертифіковану продукцію, що має відповідні документи.

Тож, коротко узагальнимо:

Призначення Вид виробу Приклад
спорт і профілактика еластичні, компресійні  супорти Thuasne 0354
зігрівання вироби виготовлені з вовни, неопрену Aurafix 112
незначні пошкодження меніска, м’язів, сухожилля наявність спіральних ребер, гелевих вставок, пателярних кілець Orliman OS6211
відновлювальний період після зняття гіпсів, оперативних втручань, складні травми, хронічні захворювання (артроз, артрит, інші); активний відпочинок у період реабілітації ортези з інтегрованими металевими вставками на шарнірах Реабілітімед K-1
переломи кісток, розрив зв’язково-м’язового апарату, розрив меніска тутори з металевими пластинами, що унеможливлюють рух колінного суглоба Remed R6301

 

Нехай Ваші коліна будуть завжди здоровими!!!!


/// Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua

 

Рекомендації

Вам може сподобатись

Купити наколінники медичні в інтернет-магазині медтехніки Orto-med.com.ua

690 грн.

Еластичний підтримуючий наколінник з 3D в'язкою і бічними підсилювачами, FS-776, Ortop (Україна)

Купити наколінники медичні в інтернет-магазині медтехніки Orto-med.com.ua

Еластичний підтримуючий наколінник з 3D в'язкою FS-776 призначений для максимально комфортної фіксації колінного суглоба.