10 Січень 2020
Бігати на «голодний шлунок» чудово підходить для тих, хто хоче схуднути. Проте, подібні довготривалі забіги можуть нашкодити організму. Адже, за відсутності їжі, шлунок починає перетравлювати власні м’язи. Короткий перекус перед пробіжкою може убезпечити вас від подібних негараздів. До того ж, правильна їжа уповільнює метаболізм, знижує рівень цукру в крові та заряджає енергією. Для того, щоб не переборщити, ми вирішили порадитись з Сарою Еванс, професійним персональним тренером з бігу «Національної академії спортивної медицини», неодноразовою фінішисткою відомих марафонів.
Енергетичний заряд.
Еванс рекомендує поєднувати вуглеводи та білки, для підтримання рівня енергії протягом забігу. Для цього підійдуть:
Слідкуйте за калоріями.
Все, що містить більше 300 калорій, вважається повноцінною стравою. Перед забігом бажано не вживати важкої, жирної їжі. Окрім попередніх порад, перед вранішньою пробіжкою, чудово втамує голод та допоможе пробудитися філіжанка кави.
Не поспішайте.
Необхідний час між перекусом та пробіжкою – суто індивідуальне поняття. Для Еванс 30 хв. достатньо, але багатьом людям необхідно, як мінімум, 45 хв., щоб уникнути спазмів під час бігу. Прослідкуйте за власним організмом та знайдіть свою «золоту середину». Перед ранковою пробіжкою, Еванс радить їсти одразу після пробудження. Тож, поки ви будете збиратися на тренування, їжа почне перетравлюватись. Якщо плануєте побігати ввечері, то краще кілька разів поїсти легкі страви протягом дня, а потім перекусити безпосередньо перед забігом. Так ви уникнете відчуття важкості у шлунку та млявості.
Не забудьте поїсти після пробіжки
«Секрет відновлення після тренування чи забігу полягає в перекусі протягом 30 хв. після заняття», – стверджує Еванс. – Краще за все, для цього підходить протеїновий коктейль чи трохи в’яленої яловичини».
Отож, не забудьте підкріпитися перед пробіжкою! Зарядіться енергією! І нехай кожна подолана сотня метрів збільшить силу ваших м’язів, підвищить тонус організму і додасть вам радості життя!
Поради від @livinghealthua
При будь-якому режимі харчуванні, не варто забувати про свої суглоби та хребет. Для цього варто застосувати спеціальні ортопедичні устілки, що допоможуть амортизувати та правильно розподілити навантаження на стопу.. Існує декілька варіантів устілок для бігу, що використовуються відповідно до показань.
Спортивні устілки виготовлені з комбінації гелів різної щільності. Вони підійдуть тим у кого не має плоскостопості, хронічних захворювань суглобів, серйозних травм у анамнезі та деформацій. Основне завдання використання даного виду устілок - профілактична амортизація, що зменшує вібраційне враження суглобів нижніх кінцівок та хребта.
Ідеально підходять як для коротких 2-5 км забігів так і для серйозних марафонних дистанцій. Прикладом таких устілок є Pedag Performance.
Наступний вид устілок, які можна використати для бігу - це ортопедичні устілки із супінатором. Ідеальний варіант, коли жорсткий каркас інтегрований у середину виробу. Їх варто використовувати бігунам, що мають переломи кісток ніг, плоскостопість, артрози чи інші хронічні захворювання суглобів. Основна перевага подібних устілок - підтримка анатомічно правильного положення стопи, антивібраційна функція, фізіологічний розподіл тиску. З таким призначенням добре справляється OUTDOOR або Memopur Sport.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua