11 Січень 2020

Комірець Шанца, правила підбору та використання.

Використання комірця Шанца - ефективний метод корекційного лікування, який допомагає зменшити навантаження на хребці шийного відділу, забезпечуючи тепло та легкий масаж. Комір гарантує стабільність шийному сегменту хребта, попереджає утиск нервових корінців, порушення кровообігу. Застосування фіксатора призначається людям різної вікової категорії. Існують навіть моделі для новонароджених. Даний виріб гарантує: запобігання нахилів, обертання шиєю; забезпечення хворобливій ділянці спокій; розвантаження спазмованих м’язів; поліпшити кровопостачання в шийному відділі хребта.

Показання

-- міозит;

-- спондильоз;

-- остеохондроз шийного відділу хребта;

-- нестабільність шийного відділу хребта;

-- загроза ішемії, після інсульту;

-- мігрень та запаморочення неврологічного характеру;

-- періоди реабілітації після операцій, травм;

- -деформації шийного відділу у дітей.

 

Комірець Шанца безперечно ефективний, однак паралельно з показаннями до використання фіксатора існує і кілька протипоказань:

-- різні новоутворення в шийному відділі хребта;

-- порушення мозкового кровообігу;

-- інфаркт міокарда;

-- сильна дестабілізація шийного відділу хребетного стовпа;

-- патології шкірного покриву.

Види і типи корсетів для шиї

-1-  Шина Шанца являє собою каркас, зроблений з щільного матеріалу. Комір застібається навколо шиї, крім фіксації, виконує фіксацію зігрівання тканин і поліпшення кровообігу.

Цей вид бандажа буває двох типів:

Жорсткий - зовнішня частина виготовлена з м’якого матеріалу, яка має пластикову шину в середині;

М’який – піноуретановий каркас, який характеризується м’якістю, еластичністю, здатністю приймати анатомічну форму шиї.

-2-  З надувною подушкою – складається з двох щільних смужок, всередині яких знаходиться повітряний елемент, що надувається за допомогою спеціальної груші. Така модель повністю повторює біологічні особливості шийного відділу.

-3-  Надувний комір являє собою гумовий каркас, що наповнюється повітрям за допомогою щітки, добре фіксує шию, забезпечує щадне витягування хребців.

 -4- Комір «Філадельфія», відмінно особливістю якого є отвір на горловині. Виріб позбавляє від парникового ефекту, дозволяє циркулювати повітрю навколо шиї. Виготовлений з гіпоалергенних матеріалів (легкого, але в той час міцного пінополіуретану), щільно та надійно фіксується за рахунок застібки-липучки. Добре утримує голову, зменшує больові відчуття.

 

Шийний корсет має відмінності за ступенем жорсткості. Виділяють такі типи конструкції:

  1. Жорсткі – каркас виготовляється з пластикової шини;
  2. Напівтверді – складається з поліуретану;
  3. М’які – в їх основі еластичні, спінений полімер.

 

Як правильно виміряти висоту шиї?

Перш ніж купити комір потрібно визначитись з розмірами, оскільки таке ортопедичне пристосування поверненню не підлягає. Отже, потрібно визначити максимальну висоту комірця Шанца - відстань від кута нижньої щелепи до максимально виступаючої точки ключиці. Також, можна виміряти іншим способом – відстань від міжключичної ямки до підборіддя. Наступний показник, який необхідний при виборі – обхват шиї.

Ознаки правильно підібраного комірця:

  1. після одягання фіксатора Шанца рухливість шиї повинна бути обмежена максимально, відкинути голову або нахилити вперед неможливо.
  2. верхня лінія ортопедичного виробу повинна розташовуватися біля основи черепа, тримаючи підборіддя та щелепу, а нижня – проходить паралельно ключиць.
  3. правильний розмір ортеза має незначне вільне місця між комірцем і шиєю (можливо просунути два пальці між виробом і шиєю), для комфортного використання.
  4. комір виконує функцію власника шиї, тому при правильному виборі болючість при його носінні зовсім відсутня.

 

Після того, як виріб зроблено, важливо навчитися правильно носити це ортопедичне пристосування.

Правильно одягати шину Шанца так:

- прикласти середину шини до шиї до підборіддя;

- обернути комір навколо шиї;

- застібнути ззаду липучки, не затягуючи занадто туго.

 

Комірець Шанца для новонароджених

Виріб призначається при кривошиї, міозиті та хворобах які призводять до нестабільності шийних хребців. Таке пристосування необхідно використовувати для витягування та зміцнення ослаблених хребців, виконання легкого масажу та забезпечення зігріваючого ефекту. М’який фіксатор для немовлят можна купити у спеціалізованих магазинах, де Вам допоможуть вибрати потрібний комірець.

Застосування фіксатора разом з прийомом медикаментозних препаратів, вітамінізованим та збалансованим харчуванням, гімнастикою сприяє мінімізації хворобливості, оніміння, нормалізації кровопостачання судин шиї, поліпшенню самопочуття і загального стану при остеохондрозі та інших недугах. Однак, носити виріб постійно категорично не рекомендується, бо це загрожує атрофією м’язів. Тривалість використання фіксатора Шанца визначає лікар залежно від діагнозу, від години до постійного перебування в ньому. Тривалість терапевтичного курсу – від двох тижнів до чотирьох місяців.