10 Січень 2020
Життя без сиру – не життя. Сир з вином чи в бургері, окремо чи в страві, в будь-якому вигляді він надзвичайно корисний.
«Сир – це потужне джерело поживних речовин, таких як протеїн, фосфор та кальцій, – стверджує Джим Вайт, представник Академії харчування та дієтології і власник фітнес студії Джима Вайта, -Він займає друге місце за вмістом кальцію серед інших продуктів харчування».
Насправді, вживаючи сир, можна навіть схуднути. Дослідники опублікували в журналі «Сільськогосподарська та харчова хімія» дієту на основі сиру, адже в ньому міститься багато масляної кислоти, речовини, яка пришвидшує метаболізм та знижує ризик виникнення ожиріння. Мабуть, саме тому, середньостатистичний француз, який з’їдає 25,9 кг сиру за рік, стрункіший за середньостатистичного американця.
Хочете виробити в собі звичку вживати сир? Зверніть увагу на ці 8 пропозицій.
Пекорино Романо
Це важкий, італійський сир з овечого молока багатий на CLA (кон’юговану лінолеву кислоту) , що як довели п’ятирічні дослідження американських та італійських вчених, знижує ІМТ ( індивідуальну масу тіла), ризик виникнення діабету, раку та інфекційних запалень. Переконайтеся, що на етикетці написано саме “Пекорино Романо. Версія сиру “шампанський”, виробляється, виключно, на островах Італії : Сардинії та Лаціо, і в тосканської провінції Гроссето. «Майте на увазі, що сири з овечого молока багатші на кальцій, ніж сири з коров’ячого молока»,- каже дієтолог Джорджі Страх, автор книги « Звички для стрункої фігури на все життя».
Гурман
«Ви більше ніколи не захочете їсти сир, якщо дізнаєтесь, що багато сирів на полицях супермаркетів, технічно взагалі не сири. Подивіться на етикетку. Фраза « пастеризований, оброблений сир» означає, що це 100% сир, « пастеризований , оброблений сирний продукт» – приблизно лише на 51% сир», – пояснює Вайт. Іншу відсоткову частку «сиру» складають емульсії, рослинні олії, та шкідливі для організму добавки.
Жирні сири
Насичені жири не такі вже й шкідливі. Дослідження 2015 року в журналі «Клінічного харчування» виявили, що у людей, які вживають 100 – 200 гр. (приблизно 20 скибочок сиру) жирних молочних продуктів на день, нижчий ризик виникнення діабету 2 типу. Є певні знежирені варіанти сиру, проте, важливо пам’ятати, що для того, щоб отримати потрібну текстуру, виробники часто додають до складу такого сиру крохмаль чи камедь.
Кисломолочна сирна маса
« Не випадково всі бодібілдери їдять багато кисломолочного сиру, – каже Вайт. Половина склянки кисломолочного сиру містить 15 гр. білку, що допомагає набрати м’язову масу. Крім того, в 2014 році результати дослідження 612 видів сирів були опубліковані в «Британському журналі». Вони доводять, що у кисломолочному сирі найменший вміст натрію ( особливо в м’яких, свіжих видах)
Пармезан
Своєрідною особливістю цього сиру є післясмак , так званий «умамі» або « п’ятий смак». Дослідження 2015 року показли, що «умамі» робить знежирену їжу смачнішою, а також покращує процеси травлення.
Органічний
Хочете харчуватися органічною їжею, почніть з сиру. В жирах від неорганічної худоби міститься багато гормонів та антибіотиків. Дослідження 2013 року, в «PLOS ONE» показали, що органічні молочні продукти містять на 62 % більше омеги- 3, ніж технічне молоко.
Рікотта
Смак пасти покращить рікотта. 200 – 300 гр. цього сиру містить 14 гр. білку та задовольняє 25% денної потреби кальцію. В ньому, також, малий вміст натрію та багато фосфору, вітаміну В, А та цинку.
Витриманний чедер
Найгірше, що може завадити вам полюбити сири – неперенесення лактози. На щастя, вистояний чедер містить відносно невелику кількість лактози. Тому, люди з цим недугом можуть сміливо насолоджуватися чедером, без шкоди для організму.
Можна багато говорити про користь і неперевершені смаки різних видів сиру. Але, краще, не говорити, а відрізати скибочку твердого витриманого чи м’якого, з пліснявою чи ніздрюватого сиру і насолодитися неповторним сирним смаком. І нехай ця мить додасть вам енергії та здоров’я!
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua