09 Грудень 2020
Поява патології у немовляти пов’язано з недоліком сполучної тканини (слабкістю сполучнотканинних зв'язків) в області передньої черевної стінки. В результаті чого повільно зростається пупкове кільце і з часом утворюється порожній простір.
ПРИЧИНИ ПОЯВИ ГРИЖІ:
У БІЛЬШ СТАРШИХ ДІТЕЙ:
ОСНОВНІ ОЗНАКИ І СИМПТОМИ ГРИЖІ:
СИМПТОМИ ПУПКОВОЇ ГРИЖІ У ДІТЕЙ:
МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ
Пупкова грижа у новонароджених хлопчиків і дівчаток визначається дільничним педіатром на плановому огляді шляхом промацування області пупка. Діагностика не потребує спеціальних методів. Однак, для підтвердження діагнозу проводиться профілактичний огляд дитячим хірургом, з яким, в подальшому, вирішується питання про лікування грижі. Для виключення іншого вродженого патологічного захворювання черевної порожнини проводять:
ЯК ЛІКУВАТИ ПУПКОВУ ГРИЖУ
Часто пупкова грижа у немовлят легко вправляється без будь-якого оперативного втручання. При правильному підході до лікування захворювання, патологія зникає до 5-річного віку. Лікування пупкової грижі без операції проводиться кількома способами, які проводяться регулярно під наглядом дільничного педіатра або дитячого хірурга.
До консервативних методів лікування відносять лікувальну гімнастику і масаж. Дитячими лікарями розроблено цілий комплекс вправ для ЛФК, спрямований на зміцнення м’язів черевної стінки. Починати вправи можна з дитячого віку:
Діти більш старшого віку можуть робити гімнастику під наглядом мами, виконуючи не складні фізичні вправи. Наприклад, нахили вперед і в сторони, скручування, присідання. Якщо дитина занадто активна і не контролює свої рухи, можна надіти спеціальний бандаж або наклеїти спеціальний пластир на область пупка. Ціна на спеціальні бандажі, як наприклад ЛГ-4М-1Д або ОН-506 становить в середньому 150 грн. За цим посиланням ви знайдете всі можливі варіанти від провідних виробників.
Хороший результат дає масаж області живота. Виконувати, який може як медичний працівник, так і сама мама дитини. Легкі погладжування повинні чергуватися з легким пощипуванням навколо пупка, на які дитина повинна реагувати посмішкою або сміхом. Напрямок масажу може бути круговим, зверху вниз до підребер’я, зустрічне. Всі рухи повинні робитися плавно, без натискання. Починати лікувальний масаж можна відразу після загоєння пупкової ранки.
НАКЛАДЕННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПЛАСТИРУ
Пупкова грижа у дітей ефективно вправляється за допомогою спеціального пластиру. Його можна придбати в аптеці чи магазині засобів реабілітації. Накладається на область пупка широкою смужкою і залишають на 10 днів. Накладати та контролювати процес має дитячий лікар-хірург чи педіатр. При правильному застосуванні випинання живота вправляється. Якщо після першого разу пупкова грижа не зникла, курс лікування повторюють до трьох разів. Недолік цього методу в тому, що пластир викликає подразнення ніжної шкіри дитини.
Якщо методи лікування не дали результатів одужання, то призначається операція з видалення пупкової грижі. Хірургічне втручання призначається до 5 років дитини. Іноді операцію призначають у більш ранньому віці.
МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ:
Вчасне звернення до спеціаліста та підібраний адекватний спосіб лікування допоможе позбутися грижі у маленького пацієнта.
Отож, якою б не була причина виникнення грижі у малечі, лікування має бути обов’язковим, з метою уникнення ускладнень. Перш за все, потрібно звернутися до спеціаліста за діагностикою, рекомендаціями та схемою лікування. Звичайно, існує велика кількість народних методів ефективність, яких не доведена. Проте, упевнившись на практиці, ми рекомендуємо використовувати протигрижеві бандажі для дітей - це надійний засіб, що унеможливлює виходження та защемлення грижового мішка.
/// Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua