Кошик порожній
10 Січень 2020
Короткозорість, або міопія, досягає масштабів епідемії. У США більше 40 відсотків населення потребує окуляр; дослідження показують, що одна третина населення світу страждатиме короткозорістю до кінця десятиліття. Короткозорість зазвичай легко лікується за допомогою окуляр, контактних лінз або хірургічного втручання, проте короткозорі люди знаходяться в зоні високого ризику виникнення глаукоми, відшарування сітківки, і катаракти. Саме поширення цієї хвороби змусило науковців замислитися щодо першопричини її виникнення. Тепер вчені думають, що вони дійсно зрозуміли, чому короткозорість стала такою поширеною: молодь проводить занадто багато часу в закритих приміщеннях, згідно з доповіддю, опублікованою 18.03.15 в журналі Nature.
Дослідження, проведені серед близнюків у 1960 показали науковцям, що ДНК впливає на короткозорість. Але інформація з 400 літньої давності показувала, що гени були на єдиним фактором – так астроном Йоганн Кеплер вважав, що його власний поганий зір – це результат читання сотень книг протягом багатьох років. Пізніші дослідження підтвердили гіпотезу Кеплера: зростання короткозорості таки пов’язане зі збільшенням часу, що приділяється на освіту, особливо в Східній Азії. У Китаї, майже 90 відсотків підлітків і молоді страждає на короткозорість (порівняно з 10 – 20 відсотками 60 років тому), і це досить логічно, якщо згадати, що в середньому учні в Шанхаї проводять 14 годин на тиждень, виконуючи домашні завдання. Торік німецькі дослідники виявили, що студенти, які навчалися на бакалавраті та магістратурі мають значно вищий рівень короткозорості, ніж ті, що пішли по спеціальності відразу після коледжу.
Експерти в області короткозорості досі не досягнули консенсусу щодо того, як саме можна сповільнити швидке зростання короткозорості в суспільстві. Проте австралійський дослідник виявив, що діти теоретично могли б підтримувати здоровий зір, проводячи 3 годин в день в світлі 10 000 лк і більше – це абсолютно та ж кількість світла, що ми бачимо в сонячних окулярах протягом ясного дня. (Для порівняння: правильно освітлений клас зазвичай має не більше 500 лк.) Багато дослідників вважають, що діти, які проводять більше часу на вулиці будуть мати хороший зір набагато довше, плюс фізична активність, звичайна гра в футбол та баскетбол може запобігти ожирінню і поліпшити настрій. Ці дослідження вже простимулювали ряд країн Східної Азії почати кампанію охорони здоров’я, мета якої нарешті витягнуити дітей на вулиці!
Тому наступного разу, як ви задумаєте переглянути черговий фільм чи просто просидіти всі вихідні вдома – згадайте про свій зір!
Бігайте, займайтеся, просто гуляйте та дихайте весною, адже рух – це життя!
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля