10 Січень 2020
Полюбляєте активний спосіб життя, свіже повітря, не можете втриматися на місці, щоб проїхатися на улюбленому велосипеді, а на заваді зимова пора? Хутчіш дізнайтесь про альтернативу – бігові лижі!
Бігові лижі, один з найбільш популярних видів зимового спорту, відмінний спосіб не тільки підвищити витривалість серцево-судинної системи і зміцнити м’язи, а й комплексно поліпшити здоров’я і імунітет за рахунок проведення фізичної активності на відкритому повітрі.
Лижі – це найкраще кардіо-тренування взимку, причому все тренування проходить на свіжому повітрі. Бігові лижі задіюють до роботи багато м’язових груп (починаючи від мускулатури сідниць, ніг і живота, закінчуючи м’язами рук і спини), а також м’язи черевного пресу, що забезпечують формування кубиків на пресі.
Під час лижної прогулянки в роботу активно втягується серцево-судинна система – роль відіграє і те, що наявність багатошарового одягу підвищує внутрішню температуру тіла і в буквальному сенсі змушує серце битися швидше і прокачувати більше крові.
Більшість у новому році ставить за мету схуднути! Лижний спорт є одним з кращих способів схуднення і боротьби із зайвою вагою. За кожну годину бігу на лижах спалюється близько 500-1200 калорій. На жаль, неможливо визначити конкретну цифру, так як вона завжди залежить від ї техніки і загальної інтенсивності тренування.
Бігові лижі практично не мають протипоказань. Плавні рухи лижного бігу забезпечують поступове, дозоване навантаження різних суглобів тіла, забезпечуючи при цьому адекватний тонус м’язів, сухожиль та зв’язок. Головне – дотримуватися правильної техніки і намагатися не падати.
Головною небезпекою бігових лиж є ризик отримання травми при невдалому падінні – проте дана небезпека набагато нижча, ніж при катанні на гірських лижах. Для уникнення травмувань варто використовувати спеціальні ортопедичні наколінники, що додатково підтримують колінний суглоб. Асортимент таких фіксаторів, що надійно утримують, проте не обмежують рухливості, можна переглянути ТУТ. Якщо Ви маєте досвід тяжких травм або хронічні запальні процеси потрібна більш жорстка підтримка. З таким призначенням ефективно впорається колінний ортез 4104.
Ходіння на лижах по свіжому снігу в лісі вимагає практики і вміння уникати несподіваних провалів в ями.
Хто новачок у даному спорті, починати відразу з бігу не варто! Для Вас підійде «класична ходьба» – сковзання лиж паралельно одна одній. Так зручно пересуватись і повільно, і з хорошим прискоренням. Класичним ходом може ходити як спортсмен, так і сім’я з дітьми, дорослими та літніми родичами. У спокійному режимі навантаження дуже м’яке, пульс легко контролювати. Чудова річ для аеробних тренувань.Для першого разу екіпірування можна взяти напрокат. Теплий велоодяг чудово підходить для занять біговими лижами, не забувайте про термобілизну. Звертайтеся до професійних тренерів. Декілька правильних вправ та порад — і ви себе не впізнаєте!
Karl Lee
by Richard Hribernigg
Бігові лижі — один з найбільш безпечних у світі видів фітнесу. Його перевагою є відсутність стресових та ударних навантажень, які характерні, наприклад, для бігу. Тож такий фітнес стане цікавим для людей, які мали травми в минулому чи мають проблеми з хребтом (остеохондроз та протрузії)
Відпочинок для душі. Варто лише вийти на лижню в найближчий парк чи ліс для того, щоб відключитися від зайвих думок та повністю перезавантажитися. Долучайте до бігових лиж родину та друзів. Провести разом активні вихідні — це справжнє щастя! Не відкладайте на потім. Український сніг чекає Вас!