Кошик порожній
10 Січень 2020
Коли ви чуєте про спалах хвороби харчового походження, як правило, йдеться про велику продовольчу корпорацію або мережу ресторанів. Проте ви можете зіштовхуються із зараженням харчових продуктів і на власній кухні. “У цілому, наша їжа безпечна, але є додаткові заходи, які допоможуть уникнути проблем”, – говорить Дженні Снід, доктор філософії, професор дослідження в Університеті штату Канзас і автор нового дослідження про те, як обробка продуктів і звички споживачів можуть призвести до забруднення продуктів харчування.
Ми наведемо список найнебезпечніших речей на кухні, а також шляхи зведення ризику до мінімума.
Ваші руки: Мийте руки ретельно і часто – це єдиний найкращий спосіб запобігти поширенню забруднення у вашій кухні. Не просто сполощіть їх водою, а ретельно вимийте з милом. Також не забувайте про кран – він забруднюється, коли ви відкриваєте його брудними руками, тому варто мити його дизинфікуючим засобом.
Рушники: У недавньому дослідженні було виявлено, що кухонний рушник є точкою для перехресного забруднення. Дослідники стали свідками, коли люди використовували рушник не помивши руки, а потім використовували той же рушник після миття рук – цими діями вони забруднюють уже чисті руки бактеріями. Використовуючи той же рушник для посуду, рук і витирання стільниці ви буде також поширювати бактерії. Якщо ви використовуєте тканинні рушники, потрібно мати різний рушник для кожної цілі.
Губки: Якщо подивитися на губку для митт посуку під мікроскопом, ви будете нажахані побаченим. Одним дієвим методом дизинфекції – є дезінфекція губки щодня в мікрохвильовій печі. Намочіть губку і покладіть її на 20 секунд. Це уб’є шкідливі бактерії, які живуть всередині.
Дошки для нарізання: Якщо ви використовуєте одину дошку для подрібнення м’яса і овочів, потрібно ретельно вимити її теплою мильною водою. А ще краще – мати дві дошки: одна для м’яса, а інша для овочів, фруктів і хліба. І коли на них утворюються насправді глибокі подряпини їх слід просто замінити.
Мобільні телефони та планшети: Ми використовуємо наші електронні пристрої скрізь, у тому числі і на кухні, де вони можуть легко набратися бактерій або мікроорганізмів з їжі, яку ми обробляємо і навпаки. Також багато хто бере свої гаджети до ванної кімнати, тому радимо під час приготування їжі мити руки кожен раз після того, як берете телефон чи планшет до рук.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля