10 Січень 2020
Парадокс, але чомусь після виснажливого тренування в залі на тренажерах їсти хочеться менше, ніж після йоги.
Голод природно спричиняє паніку і, як наслідок, переїдання. Чому б просто не подружитися з цим відчуттям? Ліндсі Бьорнз, дієтолог та фізіолог з Енсіно, Каліфорнія стверджує : « Природно ми сприймаємо голод, як ворога, але, насправді, це відчуття з’являється, коли організм переробляє їжу, відновлюючи втрачену енергію»
Дійсно, деякі види тренувань інтенсивніше спустошують наші запаси енергії. Проте, голод залежить від багатьох суто індивідуальних факторів : обміну речовин та певних фізіологічних особливостей, над якими і досі ламають голову вчені.
Виклався на повну – і не голодний
Все дуже просто : голод – це вимога організму підкріпити свої сили. Коли шлунок пустий, вчені стверджують, що гормон ґрелін посилає певні сигнали в мозок, які й викликають відчуття голоду.
Проте наш організм може по-різному відреагувати на тяжкі тренування. Британські вчені порівнювали вправи на витривалість (біг) з важкою атлетикою : у бігунів рівень ґреліну понижується в порівнянні з їх колегами важкоатлетами, звідси і відсутність відчуття голоду у легкоатлетів. Частково, це пояснюється ще й тим, що під час спеціалізованих вправ для різних груп м’язів, вся кров прибуває в навантажені зони, а травна система в цей момент просто ізольована від всього організму.
“ Чим інтенсивніше ви тренуєтесь, тим менше ґреліну виробляється”,- наголошує Ізабель Сміс, дієтолог з Нью-Йорку, а значить і менше відчуваєте голод.
Довготривалі помірні тренуванні – відчуття голоду
Тривалі тренування без особливих навантажень,також впливають на наше відчуття голоду. 90 хв. асанів (його / положення тіла) викликають сильний голод та слабкість після йоги.
“Тривалі тренування організм сприймає як голодування, звідси виникає такий сильний потяг до їжі,- каже Ненсі Кларк, спортивний дієтолог з Бостону. – Тобто, довгі інтенсивні тренування, як виснажливий біг, наприклад, викликають голод. Так, деякі люди під час підготовки до марафонів набирають вагу через переїдання, хоча і витрачають при цьому 2,000 калорій на день”.
Важка атлетика – відчуття голоду
Качання залізом спричиняє надриви в м’язах. Після їх відновлення ви стаєте сильнішим. ”Цей процес вимагає підкріплення та поповнення енергетичних запасів,- пояснює Кларк . – Ми знаємо, що м’язи – це причини голоду “, – говорить Кларк. – Це дуже активна тканину, тому, чим більше у вас м’язів, тим більше ви голодні”
Добре попотіли – і не голодні
Температура тіла відіграє певну роль в придушенні голоду після жорсткого тренування. “Іноді температура тіла дуже сильно підвищується під час інтенсивних фізичних навантажень, кров активно циркулює по всім системам організму, і, тому, травна система відключається допоки температура не нормалізується,- говорить Бернс. – Протягом кількох хвилин після тренування, ви не будете відчувати голод, тому що організм розуміє, що травлення буде неефективним.”
Іншим фактором є рівень води в організмі, що впливає на температуру тіла і загальне відновлення організму. “Спрага може понизити рівень цукру і спричинити тягу до солі, звідси відчуття голоду”, – говорить Сміт. Більшість людей не вживають достатню кількість рідини, а під час тренувань ми втрачаємо багато натрію з потовиділенням. Тому після пробіжки влітку, перед тим як сідати за стіл, краще випийте води, щоб впевнитися в тому, що ви справді голодні.
Плавання – відчуття голоду
Фактор температури тіла тепер пояснює, чому плавання спричиняє голод. Інтенсивні водні кардіовправи спричиняють апетит у багатьох людей, тому що тіло залишається прохолодним в воді, не дивлячись на розминку для серця. Під час плавання задіяні всі групи м’язів, на відміну від бігу, де активно працюють тільки ноги.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua