10 Січень 2020
Дослідження підтверджують, що люди зараз страждають від передозування солодощами. Наприклад середньостатистичний американець споживає по 22 – 28 чайних ложки цукру кожного дня. Майже всі лікарі підтверджують, що надмірне вживання цукру веде до ожиріння, виникнення діабету та підвищення цукру в крові.
Більше того, згідно з нещодавніми дослідженнями, опублікованими в «JAMA Internal Medicine», надмірне вживання цукру може спричинити смерть через серцево-судинні захворювання, навіть, якщо у вас нема проблем з надмірною вагою. Також, передозування цукром з будь-якого джерела: звичайний цукор, мед або апельсиновий сік, може поставити під загрозу здатність вашої імунної системи до боротьби з вірусами, бактеріями і паразитами, – стверджує Дебра Нессел, дієтолог та викладач – діабетолог у Медичному Центрі, Каліфорнія. Під час досліджень Міністерством сільського господарства у 2015 році, було виявлено, що цукор та фруктоза однаково впливають на організм. Деякі вчені пов’язують вживання цукру з онкологічними захворюваннями.
Тож, можливо, низькокалорійні підсолоджувачі кращі?
«Чи безпечні низькокалорійні цукрозамінники залежить від того, як ви розумієте слово «безпечний»,- стверджує Нессел. Дослідження, стверджують, що підсолоджувачі спричиняють рак. Проте, під час досліджень було використано набагато менше дієтичних напоїв, ніж п’є звичайна людина. І ми не знаємо, яких масштабів ефект від цих хімікатів буде через декілька років.
Це, ймовірно, не те на що ви сподівались. Цукрозамінників для людей з діабетом 1 чи 2 типу багато, але Нессел радить вживати їх один раз чи двічі на день. Якщо ж з рівнем цукру у вас все гаразд – краще тримайтеся подалі від штучних підсолоджувачів.
В журналі « Поведінкової неврології» було опубліковане дослідження про пацюків, які вживали сахарин 14 днів: вони більше їли та швидше набирали вагу, ніж ті пацюки, які їли цукор. Окрім того, середня температура тіла у них знизилась, метаболізм сповільнився. Скоріш за все,припускають в Гарвардській школі публічного здоров’я, це трапляється через те, що штучні підсолоджувачі, зачасти, в 13000 разів солодші за цукор, що підсилює бажання споживати ще більше солодкого. Так організм втрачає можливість розподіляти необхідні та вживані калорії.
Нещодавні дослідження, опубліковані в журналі Генеральної внутрішньої медицини, доводять, що люди, які споживають два або більше дієтичні напої щодня, на 30 відсотків більш схильні до серцевих нападів та інсультів і мають на 50 відсотків більше шансів померти від серцево-судинних захворювань в порівнянні з тими, хто рідко (ніколи) п’є дієтичні напої.
Суть в тому, що навіть невеликі кількості штучних підсолоджувачів можуть збити ваше тіло з пантелику, стимулюючи гіперреакцію на сигнали від смакових рецепторів, що часто веде до збільшення ваги.
Однак, на відміну від аспартаму, сахарину і сукралози, стевія не синтетичний продукт. Вона виробляється з листя трави, поширеної в Бразилії та Парагваї. Стевія визнана безпечною в FDA, у 2008 році. «На вигляд ця рослинка досить м’яка, корисна , але відкрита нещодавно, і, тому, є найменш вивченим підсолоджувачем, -каже сертифікований функціональний діагност та дієтолог Бред Девідсон, співзасновник «Stark Personal & Sports Fitness Training Center». Гірка правда про солодке в тому, що ні цукор, ні цукрозамінники не мають ніякого позитивного ефекту на здоров’я. Тому, краще уникати і першого, і другого, якщо хочете залишатися в гарній формі.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua