Кошик порожній
10 Січень 2020
Не розбираєтесь в жирах? Ви не єдині. Дуже часто можна почути: « Я маю здорове харчування, контролюю кількість жирів в їжі, але й досі не можу схуднути» . З 1980 року в моду ввійшла їжа з низьким вмістом жиру, проте рівень захворювання діабетом та серцевими недугами збільшився. Це не те, на що розраховувала Американська Асоціація Серця. Для того щоб надати знежиреним продуктам смаку, виробники збільшили вміст цукру, чим наробили ще більшої шкоди.
Наш організм використовує жири, як паливо та для утворення клітинних мембран. Холестерин та ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) є будівельним матеріалом для стероїдних гормонів: тестостерону, прогестерону та естрогену. Здорові жири, а особливо ДГВ та омега- 3, оптимізують роботу головного мозку, покращують настрій, пам’ять, концентрацію, мову та здатність до навчання. Вони відіграють важливу роль у роботі імунної системи та процесах метаболізму. Здорові жири знижують рівень тригліцеридів та ризик виникнення серцево-судинних захворювань, збільшують вміст ЛПВЩ.
Жири мають різне походження. Джерелом здорових жирів є жирна риба: лосось і сардини, а також льняне, конопляне та Чіа насіння, волоські горіхи, горіхи макадамії, морські овочі, фермерські продукти тваринного походження. Краще вживати дику рибу, адже, та що вирощується на фермах, отримує недостатньо поживних речовин та годується антибіотиками, що різко знижує вміст омеги -3.
Для приготування їжі використовуйте нефільтровану оливкову олію. Чим мутніша та зеленіша оливкова олія, тим краще.
Насичені жири, несправедливо засуджені дієтологами, є гарним пальним для мозку та тіла. Вони містяться в органічному маслі та нерафінованій кокосовій олії. Невипадково органічна кава набирає зараз таку популярність, адже в поєднанні з зазначеними вище продуктами, вона приносить багато користі організму.
Навіть в оброблених продуктах можна знайти жири, які допомагають в регуляції рівня інсуліну та подоланні запальних процесів. Все більше людей зараз знають про шкоду трансжирів ( маргарин). Проте, мало хто знає про шкідливі рослинні жири, такі як кукурудзяна, соєва та сафлорова олії.
Чи всі тваринні жири шкідливі? В жирі, зазвичай, накопичуються всі токсини. Дуже важливо знати походження продуктів, які ви вживаєте. Жир тварин, які вирощені в переповнених брудних загонах, штучно відгодовані ГМО-кормами, значно відрізняється від жиру худоби з пасовищ, котрі вирощувалися в умовах низького рівня стресу.
Важливо збалансувати вживання омеги-3 та омеги-6. В перероблених продуктах вміст омеги – 6 значно превалює над іншими речовинами.
Тож, пам’ятайте: корисні жири не зроблять вас гладким, а шкідливі призводять до багатьох хронічних захворювань та ожиріння. Уникайте оброблених харчових продуктів. І наступного разу до ранкової кави краще додайте кокосову олію замість штучних вершків.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля