10 Січень 2020
Молоко доволі суперечливий продукт: деяким людям протипоказано вживати його, для інших, особливо спортсменів, молоко – необхідна частина відновлення. Більше того, багато людей почали надавати перевагу непастеризованому молоку.
У пошуках істини про молоко краще прислухатися до відповідей експертів.
Питання 1. Чи варто відмовлятися від молочних продуктів людям, котрі не переносять лактозу?
«Ні. Не дивлячись на погану репутацію коров’ячого молока, воно є потужним джерелом кальцію та вітаміну D,- стверджує Торей Армул, дієтолог з Чікаго, представник Академії харчування та дієтології. – Чашка молока містить 8 грамів білка, який дає відчуття ситості та контролює апетит. Скептики стверджують, що людина – єдина жива істота, яка п’є молоко істоти іншого виду. Але ж, саме тому раціон людини такий різноманітний та багатий.»
Питання 2. Чи треба включати безлактозні види молока в дієту, якщо вже вживаєш звичайне молоко?
Звичайно. Існує багато різних видів безлактозних продуктів: соя, горіхи, рис, конопля, лобода та інші. Головне, забезпечити організм необхідними поживними речовинами. Наприклад, мигдаль та кеш’ю – низькокалорійні продукти з невисоким вмістом білка, тоді як соєве молоко містить стільки ж білка, скільки і коров’яче молоко, але соя містить більше калорій. Конопляне молоко знаходить посередині безлактозних продуктів, а одна порція містить 70 калорій, білок та клітковину. В будь–якому разі, краще вживати несолодкі види безлактозного молока.
Питання 3. Чи дійсно молоко допомагає відновитися після тренувань?
Так. У молока є декілька переваг: по-перше – це природна альтернатива білковим плиткам та порошкам. Наукові дослідження підтвердили, що молоко чудово відновлює пошкоджені м’язи та сприяє утворенню нових. Воно, також, допомагає уникнути голоду після тренувань. Вчені Нортумбрійського університету в Великобританії, дізналися, що жінки, які випивають 2,5 чашки знежиреного молока після 30 – хвилинної помірної велосипедної їзди, їдять набагато менше за обідом, в порівнянні з жінками, які випивають 2,5 чашки апельсинового соку. Переходьте на органічні продукти, адже вони містять більше жирних кислот, типу омега-3, які надзвичайно важливі у профілактиці серцевих хвороб.
Питання 4. Сире молоко зараз в моді, але чи безпечно це?
«Ні. Таке молоко не пройшло пастеризацію – процес, який знищує бактерії тепловим способом. Прихильники цієї теорії стверджують, що під впливом високих температур в молоці зникають імуностимулюючі компоненти. Проте, і досі нема наукових підтверджень тому, що сире молоко має більше переваг для здоров’я, – каже Ллойд Мецгер, професор факультету Молокології в Державному університеті Південної Дакоти. – Наприклад у США молоко знаходиться під пильним контролем, адже воно широковживане джерело поживних речовин : кальцію, вітамінів А та D. Вживання не пастеризованого молока збільшує ваші шанси підхопити кишкову паличку, сальмонелу та лістерію, – заявляє центр контролю інфекційних захворюваню. В деяких штатах воно навіть заборонене. Тож, краще не ризикуйте.»
Питання 5. Чи варте ультра фільтроване молоко витрачених грошей?
Це як ви самі вирішите. «Ультрафільтрація очищує молоко на молекулярному рівні, прибираючи зайву воду. Тож, в такому продукті більша концентрація протеїнів»,- стверджує Дуглас Далглейш, професор, заслужений науковець Департаменту продовольчих наук в Університеті гвельфів в Канаді. Таке молоко дійсно містить більшу кількість білків та менше лактози, в порівнянні зі звичайним молоком. Та чи варте воно того? «Ультрапастеризоване молоко, дійсно, більш поживне, але ж ви все одно доплачуєте за додаткові білки в ньому,- каже Армул. – Звичайне коров’яче молоко значно дешевше, проте воно також містить велику кількість білків та кальцію».
Молоко – їжа, приготована самою природою, єдина їжа, завдяки якій здатне рости і розвиватися новонароджене дитя. Природа надзвичайно уважно подбала про молоко, наділивши його біологічно активними речовинами в найбільш корисних сполученнях. І, нехай, хоч скільки років вам не буде, не відмовляйтеся від склянки молока, аби мати життєву енергію і бути здоровим!
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua