10 Січень 2020
Корисність фітнесу для організму людини, без сумніву, велика. Але, іноді, її переоцінюють. На жаль, на практиці, результати, часто, залишають бажати кращого. Позбавтесь застарілих правил фітнесу, котрі не приносять успіх! Відійдіть від чотирьох догм, щоб отримувати більший ефект від занять!
Догма 1. Кардіовправи – найкращі для схуднення.
Виснажливі вправи на біговій доріжці не варті затрачених зусиль. В рамках дослідження проблем ожиріння, Гарвардською школою громадського здоров’я, було проведено спостереження за 10500 здоровими чоловіками, які займалися спортом протягом 12 років. Виявилось, що хлопці, які 20 хв. на день займалися підйомом ваги, набирають менше жиру в поясному відділі, ніж ті, які виконують кардіовправи по 20 хв. на день.
Чому? « Одним словом, – каже Жаклін Бренан, персональний тренер професійних спортсменів, та співзасновник «Mindfuel Wellness», – під час занять, кардіовправи спалюють більше калорій, ніж підйом ваги. Силові ж вправи діють безпосередньо після занять. Після кожного силового тренування, калорії продовжують витрачатися протягом трьох днів, для того, щоб відновились м’язи. Кардіовправи, в свою чергу, навпаки: сприяють зменшенню м’язової ваги. В результаті: чим більше м’язів, тим швидший процес метаболізму. Ото ж, регулярні силові вправи, в середньому тричі на тиждень, з помірним 20 -30 хв. навантаженням, збільшують швидкість метаболізму на 5 – 7 %, що дорівнює втраті 110 – 120 калорій, кожного дня, без докладання будь-яких зусиль.
Догма 2. Коліна не повинні бути попереду пальців ніг.
«Якщо у вас здорові коліна, чому б не дозволяти їм бути попереду пальців, – каже Бренан, – В кінці кінців, коли ви піднімаєтесь по сходам, ваші коліна часто виявляються позаду пальців.
До того ж, є багато переваг такого розміщення кінцівок: коліна попереду пальців забезпечують глибокий прогин та присід, що допомагає накачати бедра, сідниці, спину і, навіть, гомілки. Окрім того, дослідження університету Менфіса показали, що розташування колін позаду пальців неприроднє і, тому, створює небажане навантаження на стегна та спину.
Догма 3. Напівприсід обов’язково повинен бути паралельним підлозі.
Якщо ваш персональний тренер стверджує, що присід нижче паралелі є шкідливим для колін, звільніть його одразу. Захисні зв’язки колін природно пристосовані для глибоких присідів. «Під час паралельного присяду ці зв’язки просто не задіяні, – стверджує силовий теренр Тоні Джентілкор, співзасновник «Cressey Sports Performance». – Справа в тому, що саме в такому положенні більшість людей зупиняються, виконуючи вправу. Більш безпечним для колін, за умови, що у вас не було травм, дефектів руху, або посттравматичних проблем, є присід нижче лінії колін, а потім різкий та пружній рух вгору. Більше того, така вправа – корисна для спини. Оскільки, глибокий присід потребує більше руху, така вправа спалює більше калорій та залучає м’язи сідниць.
Догма 4. Обов’язково треба розтягнутися перед бігом.
Непогано перед забігом розігріти м’язи. Але статичне розтягування не допоможе вам побити свій власний рекорд, – каже Бренан. А все тому, що статичний розтяг, по суті, схожий на розтяг гуми. І як після цього можна бігти з такими м’язами? Нещодавно, Скандинавський журнал спортивної медицини та науки проаналізував більше ста досліджень статичного розтягу і дійшов висновку, що такий розтяг перед тренуванням зменшує силу, гнучкість та продуктивність.
Динамічний розтяг підходить краще для подібних цілей, адже сприяє збільшенню швидкості руху крові, рухливості, і може покращити спортивну продуктивність. Перед наступним забігом, розігрійтесь з обручем, покрокуйте, високо піднімаючи коліна,тощо.
Догми завжди заганяють в рамки і стримують покращення результатів! То ж, будьте вільними і досягайте більшого!
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua