13 Январь 2020
Останнім часом бандажі для вагітних стали об’єктом “must have” протягом усієї вагітності та в післяпологовому періоді. Зазвичай, сучасні бандажі підбираються за розміром, який ви носили до вагітності. Всі вони регулюються "липучками" на потрібний об’єм живота і потрібний тиск (сьогодні - м’яка фіксація, завтра - сильніша). Звичайно, існують й універсальні бандажі, що чудово адаптуються до будь-якої будови тіла. Чудовий зразок такого є OMT601 від іспанського виробника Orliman.
Як правило, лікарі, щоб підготувати м'язи тазового кільця і черевного преса до пологів, рекомендують носіння до- та післяпологових бандажів. Їх застосування необхідно поєднувати із спеціальними фізичними вправами, гімнастикою, яка виконується в бандажі.
Бандажі поділяються на:
Відрізняються бандажі і по конструкції:
Показання до використання допологових бандажів:
- термін вагітності більше 20 тижнів;
- повторна вагітність, під час якої черевна стінка розтягується швидше і сильніше;
- активний спосіб життя (коли майбутня мама знаходиться у вертикальному положенні довше 3 години в день; особливо необхідний бандаж працюючим жінкам;
- схильність до розтяжок;
- слабкі м'язи передньої черевної стінки і тазового дна;
- викривлення хребта;
- остеохондроз;
- болі в попереку і спині під час вагітності;
- деякі види акушерської патології (рубець на матці; загроза переривання вагітності в другому і третьому триместрі; надмірне збільшення розмірів матки, багатоводдя, багатопліддя, великі розміри плоду; передлежання або низьке розташування плаценти).
Показання до використання післяпологових бандажів:
- ослаблення організму;
- порушення тиску черевної порожнини;
- порушення тонусу м’язів живота, пружності та еластичності шкіри;
- надмірне навантаження на поперековий відділ хребта;
- хірургічні втручання;
- профілактика утворення кил, оскільки на ослаблені м’язи збільшується навантаження.
Протипоказання використання післяпологових бандажів не рекомендується або обмежується лікарем при:
певних видах швів після кесаревого розтину;
захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
деяких хворобах нирок, супроводжуваних набряклістю;
шкірних і алергічних захворюваннях.
Перебувати в бандажі 24/7 не можна - необхідно носити його за схемою. Якщо вагітна жінка протягом дня багато ходить або стоїть, через кожні 3 години потрібно знімати бандаж на 30 хвилин.
Підбором і рекомендаціями, щодо вибору і доцільності носіння бандажу займається лікар акушер-гінеколог. Придбати різні види бандажів можна в магазинах, консультанти яких розуміються в особливостях таких засобів реабілітації. Ціна на бандажі стартує в середньому від 225грн.
Якщо ви все-таки зробили свій вибір на користь носіння бандажа, то нехай це буде якісний натуральний продукт, і не забувайте про дотримання режиму його носіння, попередньо порадившись з вашим лікарем.
Бажаємо здоров’я Вам і Вашій малечі!
/// Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua