10 Январь 2020
Скільки б ми не сперечались про корисність чи шкоду вегетаріанства, навіть найбільші скептики такого харчування змушені будуть визнати: рослинна їжа має бути в щоденному раціоні харчування людини. То ж, поради, щодо урізноманітнення вегетаріанського меню, зацікавлять всіх прихильників здорової їжі.
Так, молода кукурудза в качанах додасть різноманіття в щоденний раціон вегетаріанця влітку, проте не слід обмежувати себе стандартними сезонними смаколиками. Пропонуємо використати переваги теплої пори року та спробувати щось новеньке, «прямо з грядки».
1. Хікама
Ця рослина вирощується в Центральній Америці, Південній Азії,на Карибських островах та в деяких південноамериканських районах Анд. В першу чергу, ця рослина цінується за свій коренеплід, на кшталт картоплі та батату, але на відміну від останніх, товста темно-коричнева шкіра хіками не їстівна. В їжу вживається біла, хрустка середина, яка має крохмальний, солодкий присмак. Хікама – низькокалорійна рослина (35 калорій на 100 гр). Вона багата на клітковину, вітамін С, фолієву кислоту, магній, мідь та марганець.
Спосіб вживання: Сира хікама має солодкий, соковитий смак, схожий на яблучний. Очистіть овоч від шкіри, поріжте на кубики чи соломку, скропіть соком лайму, додайте трохи оливкової олії, солі та червоного перцю. З хікамою можна готувати салати чи вживати як гарнір. Чудово смакує хікама з апельсинами, ананасами, морквою та зеленим горошком.
2. Топінамбур
Цей смачний, горіхоподібний коренеплід є дуже корисним. Він багатий на антиоксиданти: вітаміни С, А, Е, та вітаміни групи В. На смак топінамбур нагадує щось середнє між артишоком, хікамою та грибами. За виглядом він схожий на корінь імбиру. Топінамбур містить унікальний різновид клітковини – інулін, який допомагає процесам травлення.
Спосіб вживання: топінамбур вживається як картопля або будь-який інший коренеплід. Його можна підсмажити, приготувати на пару, запекти або відварити. Спробуйте додати його до вашого улюбленого салату, разом з пармезаном та оливковою олією.
3. Дика чорниця
Чорниця є одним з найбільш широко споживаних ягід в США, і не дарма. Вона багата на поживні речовини та смачна. В наших магазинах представлена кущова чорниця, але існують також низькорослі її види. Низькоросла чорниця, також, відома як «дика чорниця» і вона, дійсно, є скарбницею поживних речовин. Чорниця сприяє здоров’ю серцево-судинної системи, зменшує ризик виникнення діабету та онкологічних захворювань. Завдяки високому вмісту клітковини та невеликій кількості цукру, в порівнянні з іншими фруктами, чорниця має низький глікемічний індекс, що збалансовує рівень цукру в крові. Бузково-синій колір ягід говорить про високий вміст антиоксидантів. В цьому плані, чониця б’є всі рекорди, адже склянка цих ягідок містить 10- кратну норму вітаміну А та С.
Спосіб вживання: додавайте склянку дикої чорниці до свого ранкового смузі для додаткового заряду антиоксидантами.
4. Капуста романеско
Капуста романеско – це щось середнє між броколі та цвітною капустою. Вона багата на каротиноїди, які сприяють відновленню шкіри, а також залізо, вітамін С та фолієву кислоту. Як і в інших овочах сімейства хрестоцвітих, романеско містить волокна сполук, які сприяють засвоєнню жовчних кислот в травній системі, що допомагає знизити рівень холестерину, особливо, якщо вживати цю капусту у вареному вигляді. Хрестоцвіті овочі, такі як романеско, мають багато корисних речовин: антиоксиданти, сульфур, мінерали, вітаміни і клітковина. Як чудовий додатковий захист від раку, рекомендують споживати ½ склянки в день або 2 чашки хрестоцвітих овочів на тиждень.
Спосіб вживання: капуста романеско смачна та має м’яку структуру. Вона стане «родзинкою» кожної традиційно капустяної страви.
5. Темно-червона водорість
Що це? Темно- червона водорість – їстівна морська рослина, також відома як «морська петрушка» чи « морський салат». Це чудове джерело йоду, заліза,калію та вітаміну В-6. Добова потреба йоду для здорової людини складає 150 мкгр, і невеличкий пучок темно-зеленої водорості вміщує цю необхідну норму. 7 грамів темно-червоної водорості вміщує 18 калорій та не містить жирів та холестерину.
Спосіб вживання: свіжа та сушена темно-зелена водорість продається в будь-якому магазині здорового харчування. Свіжа водорість має досить різкий запах та смак. Перед тим як додавати її до страв, слід добре її промити. Сушену водорість можна використовувати під час приготування супів, запіканок та рагу. Подрібнена, сушена водорість, в поєднанні з кокосовою або оливковою олією, використовується як живильний скраб після засмаги.
Вегетаріанство – один з найдавніших напрямків нетрадиційного харчування, до якого приєдналося 800 000 000 людей. У вегетаріанців є чому повчитися , проте здоровій людині, з нормальною вагою тіла і активним способом життя, слід оцінювати цей режим харчування з позицій здорового глузду.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua