Кошик порожній
10 Январь 2020
Чи варто прокидатись рано, коли на день заплановане насичене тренування? Якщо організм відновив запас поживних речовин, то чи дійсно спортсменам потрібно ще й багато спати?
« 100% – сон повинен бути тривалим, – стверджує У. Крістофер Вінтер, доктор медичних наук, і директор Центру сну та медицини в Шарлоттсвілль, штат Вірджинія. – Здебільшого, людина потребує близько 7 годин сну на день. Але, якщо ви дуже фізично чи розумово активні, ваш організм виробляє більше аденозину, речовини, що сприяє сонливості. Розглянемо АТФ, енергетичний центр людини, який наш організм виробляє та руйнує, щоб забезпечити нас енергією. Біг спалює багато АТФ та використовую цю енергію. Побічним продуктом АТФ є аденозин, котрий викликає відчуття сонливості. Та чи означає це, що якщо хочеться подрімати, то необхідно спати більше? Так. Під час сну запускається механізм, який очищує мозок від аденозину. Тому достатній сон дає почуття бадьорості».
Для спортсменів переваги від сну доведені. Так, дослідження показали, що тенісисти, які сплять по 10 год., рухаються швидше та відбивають точніше. Регулярні вправи ( як мінімум 150 хв. на тиждень), покращують якість сну та денний енергетичний рівень.
Звичайно, важливо враховувати, яке навантаження виснажує вас. Для прикладу візьмемо двох близнюків : один бігун, інший не бігун. Той, що не бігає, матиме іншу реакцію на довгу, важку пробіжку.
«Чим більше у вас вивільняється АТФ та довший опір стресу, тим більше відчуття сонливості,- наголошує Вінтер. – Щоб побудувати правильний графік сну, подумайте про сон після тренування, як ви обдумуєте ваше харчування». У людини активної завжди сильніше відчуття голоду, ніж у тої, що веде сидячий спосіб життя. Під час інтенсивних тренувань, збільшується потреба сну, але точна тривалість не відома. Все залежить від спортсмена. Якщо на наступний день після тренувань ви прокидаєтесь в’ялим, тоді треба додати ще годинку до щоденного сну.
Тож, якщо ви енергійний і дієвий, отримуєте великі фізичні навантаження чи інтенсивно займаєтесь розумовою працею, не вважайте зайвою додаткову годинку сну. Наберіться життєвих сил і – вперед, до нових досягнень!
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля