05 Февраль 2020
Поверніть радість життя! За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я кожні 5 сек. на земній кулі одна людина стає інвалідом. В Україні зареєстровано 2 600 000 інвалідів, тобто кожен двадцятий житель. А в Чернігівській області 69 чоловік із 1000 є інвалідами. Сам термін «інвалід» є застарілим і принизливим для людини. В Європі, як це і має бути в цивілізованому суспільстві, люди з особливими можливостями відчувають себе рівними членами суспільства.
В Україні, через відсутність елементарних зручностей для пересування людей на візках (обладнання вхідної частини закладів громадського призначення пандусами та поручнями, зручні з’їзди для тротуарів, веловізкові мережі доріжок для пересування інвалідних візків, тощо), люди з особливими можливостями вимушені бути заручниками власної оселі. Багато хто вважає, що у нас взагалі немає людей з особливими потребами, а в засобах масової інформації про них згадують лише 3 грудня, в Міжнародний день інвалідів.
Опікою та потребами людей з особливими можливостями на державному рівні повинні займатися органи соціального захисту інвалідів, а на громадському – благодійні фонди, громадські організації та меценати. Взагалі, людина з особливими можливостями це не просто хвора людина, якій необхідне лікування, це людина, яка має обмежений життєвий простір і потребує реабілітації. Що являє собою реабілітація?
Термін "реабілітація" походить від латинських слів "habilis" – здатність, "rehabilis" – відновлення здатності. Під реабілітацією потрібно розуміти широкий спектр фізичних, медичних, психологічних, професійних та багато інших заходів, які спрямовані на відновлення порушених функцій організму та повернення людини до повноцінного життя в суспільстві. Всі види реабілітації люди з особливими потребами повинні отримати в спеціалізованих реабілітаційний закладах.
Нажаль, на відміну від Західної Європи та Північної Америки, кількість реабілітаційний установ в нашій країні дуже обмежена. Наприклад, в Україні на велику кількість людей з особливими можливостями, які мають травми хребта з ушкодженням спинного мозку – спинальники, існує тільки два великі спеціалізовані реабілітаційних заклади. Це санаторії ім. М.Бурденко (м. Саки, АР Крим) та «Слов'янський» (м. Слов'янськ, Донецької обл.), де люди на візках можуть отримати спеціалізоване лікування та початкову реабілітацію.
Якщо медична реабілітація може надаватися в медичних закладах, то фізичну реабілітацію можна і необхідно проводити в реабілітаційних центрах, які обладнані спеціальними тренажерами. Тому питання необхідності створення обласного реабілітаційного центру фізичної реабілітації спинальників в місті Чернігові є дуже актуальним, і саме над цим працює Чернігівський благодійний фонд «Полісся».
Світова промисловість випускає безліч речей, необхідних для швидкого одужання людей та поліпшення їх стану під час хвороби. Ці речі прийнято називати «засоби реабілітації», бо саме вони створюють для людини комфорт у будь-якому становищі, додають оптимізму у боротьбі з хворобою.
В місті Чернігові відкрився перший спеціалізований магазин «Засоби реабілітації», що знаходиться за адресою проспект Миру, 180 а - тролейбуси: 2, 3, 4, 10). Тут можна придбати засоби реабілітації та гігієни, товари по догляду за хворими та людьми похилого віку. Палиці, милиці, ходунки, інвалідні візки, масажери, протипролежневі матраци, гігієнічні пелюшки, бандажі, спеціальне сантехнічне обладнання – це лише маленька частина того, що пропонує магазин.
Завітайте до магазину «Засоби реабілітації», і нехай повернеться радість життя !