Кошик порожній
10 Январь 2020
Експерти з фітнесу стверджують, що ранок – це найкращий час для фізичних вправ. Проте, такий варіант не підходить людям, які люблять поспати зайву годинку або мають інші нагальні справи вранці. Та й аргументи на користь цих тверджень непереконливі. Мов, ввечері люди схильні «прогулювати» тренування під натиском інших обов’язків, окрім того, рівень глікогену в організмі вранці нижчий, що означає, що ви можете спалити більше жиру . «Нема досліджень, які це підтверджують, – каже Кесі Діерінгер, спортивний тренер та президент D&D Sports Med в Дентоні, – це ще науково не доведено».
«У нас нема очевидних доказів того, що конкретні години дня є більш сприятливим для фізичних вправ, адже є низка індивідуальних факторів, які впливають на тренування. Ми знаємо, що індивідуальні біологічні ритми впливають на роботу організму протягом дня. Також, існують психологічні, поведінкові та природні фактори, які впливають на якість тренувань», – стверджує фізіолог Робін Штур, директор Спортивної Медичної Програми у відділенні ортопедичної хірургії Сан – Дієго, Каліфорнія.
З урахуванням цього, Штур наголошує: «Спортсменам треба враховувати особливості їхнього виду спорту. Певні частини організму функціонують краще вранці, інші – ввечері чи після обіду. У деяких людей рівень м’язової сили найвищий після обіду. Пік гнучкості та енергійності (завдяки гормонам) припадає також на другу половину дня.
Тому, з огляду на всі зазначені фактори, краще тренуватися ввечері. Проте, для деяких видів спорту, наприклад марафонів, треба враховувати, як тепло впливає на здатність організму витримувати навантаження. Найвища температура тіла приблизно о 6 годині вечора, а найнижча о 4 ранку. Тому на пробіжку краще виходити вранці, коли температура тіла та повітря найнижча.
Для «любителів», Робін Штур пропонує більш гнучкий графік. «Якщо ви хочете просто привести себе в нормальну форму, в першу чергу поставте перед собою конкретні цілі. Не обов’язково тренуватися перед сніданком. Багато людей кажуть : «першим ділом вранці у мене тренування». Але я раджу тренуватися так рано , на скільки дозволяє розклад. Для деяких людей зручно прокинутись о 5.30 ранку, іншим – зручніше тренуватися вдень, коли випадає вільна хвилинка. Найголовніше – виховати в собі звичку, зробити тренування регулярною справою».
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля