Кошик порожній
10 Январь 2020
Багато чого сказано про цю солодку речовину: цукор збільшує ризики виникнення серцевої недостатності, спричиняє проблеми з обміном речовин. Світова Організація Здоров’я ввела додаткові 20 % податку на содові та інші солодкі напої для боротьби з ожирінням.
Більшість людей зловживають цукром. Американська Асоціація Серця наголошує, що жінки повинні вживати не більше 6 чайних ложок (24г) цукру на день, а чоловіки не більше дев’яти (36г). Середньостатистична людина споживає 22 чайні ложки (88г) на день.
Та чи такий страшний вовк, як його малюють? За поясненням ми звернулись до Меліни Джемполіс, авторки книги «Лікар на жорсткій дієті», яка говорить:
” Що таке цукор,насправді? Доданий цукор – це той його різновид, що знаходиться в улюблених йогуртах, каві чи печиві. Такий цукор швидко всмоктується в кров, та заряджає енергією. Той самий ефект має очищене зерно. Хліб, по суті, десерт для вашого організму.
Також, існують природні види цукру, які містяться в молочних продуктах, цільному зерні та овочах. В чому ж різниця? Справа в тому, що ягоди і капуста містять збалансовану природою кількість цукру, разом з вітамінами, мінералами і клітковиною (щоб уповільнити травлення).
Дійсно, мінімальне вживання доданого цукру гарно впливає на стан організму, проте варто пам’ятати, що існують корисні вуглеводи, які постачають наше тіло і мозок енергією, необхідною під час жорстких тренувань . М’язи спортсменів працюють на цукрі,- додає Джемполіс, –
саме тому, врахуйте наступні поради:
1) Підзарядись! Якщо є 30 – 45 хв. перед тренуваннями, саме час перекусити, адже вам треба буде цукор для підтримання енергії. Банан – потужне джерело природного цукру. Батончики – снеки теж непоганий вибір, але вміст цукру в них трохи більший.
2) Не зловживайте спортивними напоями! Вони вам не потрібні, якщо тренування не передбачає 45- 60 хв. вправ на витривалість. В іншому випадку, краще просто випийте води.
3) Харчуйтесь пропорційно: після тренувань м’язам необхідно відновити рівень глікогену ( зернові, фрукти, батат) та амінокислот ( які ви отримуєте з протеїнів: м’яса, риби, грецького йогурту та сиру) в крові. Цукор з білками – найкращий варіант в такому випадку. Проте, враховуйте оптимальне співвідношення вуглеводів та білків, приблизно 4:1, наприклад, як в шоколадному молоці.
Навіть без тренувань білки варто поєднувати з вуглеводами та жирами. Яйця, шпинат та авокадо – чудовий салатик на вечерю, залишилось лише додати трохи оливкової олії та лосося.
4) Харчуйтесь вчасно. Збираєтесь поснідати млинцями? Краще зробіть це після тренування. Прості вуглеводи, які можна знайти в таких продуктах як:
Такі вуглеводи корисніші для відновлення м’язів, ніж складні. Якщо плануєте їсти солоденьке, краще зробіть це протягом 30 хв. насиченого тренування. Перекус в межах цього періоду завдасть вам найменшої шкоди, адже зайвий цукор буде всмоктуватися м’язами.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua
Наша найновіша стаття
Натискаючи на цю кнопку, ви погоджуєтеся з умовами Користувальницької угоди
Напишіть свій Email і ми надішлемо вам листа для відновлення пароля