10 Январь 2020
Бена Лекомте не відмовити від запливу від берегів Токіо до Сан Франциско. Він вже подолав Атлантичний океан, а тепер хоче бути першою людиною, яка перепливе Тихий океан.
Нікому невідомо як 8850 км заплив вплине на серце Лекомте, але кардіологи вже сполохалися. Його заплив – чудовий шанс для того, щоб дізнатися, як тяжкі фізичні навантаження впливають на серце. Після останнього свого запливу через Атлантику у 1998, перше, що сказав Бен Лекомте було : « Я більше ніколи не повторю це знову»
Тепер 48 річний американець французького походження готується до плавання тривалістю 5- 6 місяців.
“Я не швидкий плавець, але відданий цій справі. Плавання – це моя пристрасть, – говорить Лекомт. – Неможливо просто відректися від цього”
Лекомт, який живе в Остіні, штат Техас, відправляється знову в океан, щоб зосередити увагу на екологічних проблемах. Він турбується про майбутнє своїх дітей. Під час запливу, буде збирати дані про Тихий океан, про мікроби і сміття з якими він стикається. Люди можуть стежити за його пригодами на сторінці в Facebook, The Longest Swim. Він, також, буде збирати дані про стан свого тіла: як його серце тримається під час 8- годинного щоденного інтенсивну. Цю інформацію надсилатиме Бенджаміну Левіну, кардіологу Південно – західного медичного центру та ректору Інституту фізичних вправ та екологічної медицини в Техаському відділі ресурсів здоров’я.
« Мене завжди цікавило: яка кількість фізичних навантажень може нанести шкоду серцю? Заплив Бена – чудова можливість, для пошуку відповіді на це запитання», – каже Левін. Ми були впевнені, що чим більше тренувань – тим краще, і, в принципі, так воно і є. Проте, деякі дослідження екстремальних видів спорту, ставлять під сумнів це припущення.
“Люди, які бігають марафони або займаються триатлоном можуть мати рубці на перегородці, або навіть фіброз серця. Такі рубці – небезпечні, зокрема, для людей, які мають спадкову схильність до проблем з серцем”, – говорить Пол Томпсон, головний лікар кардіології в Хартфорді, Коннектикут.
Є ще одна причина для занепокоєння. Кілька досліджень показали, що люди, які все життя займаються вправами на витривалість, схильні до коронарної кальцифікації артерій. Кальцифікація – це накопичення кальцію в серці, тому доволі неочікувано знайти таку хворобу у плавців на великі дистанції та бігунів – марафонців. Рубцям та кальцифікації можна знайти лише генетичне пояснення, тож Томсон радить людям дослідити свою сімейну історію, перед тим як братися за екстремальні види спорту.
“Ми не думаємо, що довгострокові вправи небезпечні, тому що витривалі спортсмени живуть довше, ніж інші люди”, – говорить Томпсон. Але важливо з’ясувати істину. Саме тому, дослідники звернулися до Бена Лекомте та моніторингу його серця з середини океану. Будуть задіяні технології НАСА, які використовують для спостережень за станом астронавтів на Міжнародній космічній станції. Спеціальний маленький ехо-прилад буде подорожувати на контрольному кораблі за Лекомте. Один раз на місяць, під час відпочинку на борту, Лекомте повинен буде зв’язатися з Джонсонським космічним центром. Доктор Бенджамін Левін зробить ехокардіограму серця Лекомте, та запише функціональні показники стану Лекомте. В Даласі лікар зможе побачити, як швидко б’ється серце Лекомте, швидкість кровотоку та роботу клапана.
Прогнози:
“Я думаю, коли він повернеться, то буде мати ознаки невеликого запалення або подразнення клапана між правим та лівим шлуночком серця,- говорить Левін. – Це те, що ми, зазвичай, спостерігаємо у деяких інших спортсменів після довгострокових тренувань на витривалість, і це те, що ми очікуємо побачити у Бена.
Для більшості людей це запалення не має тяжких наслідків. Але у деяких, наприклад, тих, у кого є легенева гіпертензія або інші види серцево-судинних захворювань, це може викликати серйозні проблеми”. Він сподівається , що дослідження серця Лекомте, допоможе виявити, як інтенсивні вправи впливають на серце і визначити, чи є межа: скільки вправ людське серце може витримати.
Бен Леконт не хвилюється. Він думає, що його серце впорається і з величезним океаном, і з високими хвилями, а можливо, навіть, і з акулами. А всі бажають йому триматися і ще раз довести, що людський організм має величезні ресурси, а дух людський незламний.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua