10 Январь 2020
Добре підібране взуття робить комфортним будь яке тренування, але інколи, варто відмовитися від нього і пройти босоніж.
У підошвах ніг є багато нервових закінчень, що здатні через вібрацію поглинати імпульси , що надходять від землі, стверджує Майкл Райан, тренер та менеджер фітнес центру Tier Equinox Tribeca у Нью-Йорку. “Чим швидше імпульси поглинаються стопою і сигнали передаються до мозку, тим рухи стають більш впевненими”. Босоніж, імпульси до головного мозку надходять набагато швидше.
Це і є запорукою запобігання травмування. “Щоб розтягнути зв’язки гомілково-ступневого суглобу необхідно всього – навсього 55 мілісекунд”-, говорить Райан. «Щотижневі заняття босоніж придають силу і скорегують рухи, при носінні взуття.
Поступово впроваджуйте тренування босоніж.
“Робіть це повільно і обережно; м’язи стопи та нижня частина ноги потребують часу, щоб адаптуватися до руху без підтримки взуття”, – відмічає Беренк.
Здійснюйте прогулянки босоніж навколо свого будинку, двору, протягом літа – по пляжу. Виконуйте підготовчі вправи, перш,ніж зробити це заняття обов’язковим для себе, декілька разів на тиждень.
“Більшість поверхонь, з якими взаємодіє стопа людини, є плоскими та твердими, і стопа здатна адаптуватися до них “, – говорить Беренк. Альтернативні предмети , такі як пісок та кульки BOSU, змінюють середовище та примушують стопи адаптуватися.
Фото by Jozef Polc
Рекомендовані вприви з м'ячем BOSU (БОСУ)
Коротка стопа
Фото by Angel Rodrigo Naharro
“Ця ізометрична вправа, зміцнює і стабілізує внутрішню стопу”-, говорить Майкл Райан. Виконання цієї вправи є обов’язковим, поєднуйте цю вправу з іншими вправами, наприклад
Як правильно виконати цю вправу?
Поставте ступні на рівну поверхню, розслабте пальці, намагайтесь напружити ступню підтягуючи, або підштовхуючи м’яч до п’ятки. Прогин збільшиться, в той час, як нога не відривається від поверхні. Повторіть виконання вправи 2-3 рази. Повторіть виконання вправи на іншій стороні босу. Виконайте 3 спроби по 10 разів. Ускладніть завдання, виконуючи його на плоскій поверхні босу.
Присідання босоніж / на BOSU (БОСУ)
Фото by Unknown
Присідання є основною моделлю руху людини, хоча багато людей втрачають здатність виконувати присідання правильно. Виконуючи рухи босоніж,покращуючи вроджену стійкість, більш активно задіяні в роботу м’язи стопи.
Як правильно виконати цю вправу?
Станьте на рівну поверхню платформи BOSU (БОСУ), поставте ноги ширше ніж ширина плеч,піднімаючи пальці трішки вверх. Зігніть лікті, покладіть руки на груди. Зробіть присідання, так, щоб ваш таз був паралельно підлозі, а коліна не торкалися спупнів. Підніміться, займіть стартове положення. Виконайте 3 спроби по 10 разів.
Босоніж на одній нозі (Single –Leg Deadlifts)
” Необхідно утримати вагу тіла і не впасти, стоячи на одній нозі, враховуючи навантаження на коліно “,- пояснює Беренк. ” Стопа утворює і підтримує прогин і є основою для всього кінетичного ланцюга, залучаючи також м’язи cтегон.
Як правильно виконати цю вправу?
Поставте стопи разом на рівну поверхню платформи BOSU (БОСУ), руки витягнуті перед грудьми.
Злегка розслабте ліве коліно, зробіть нахил вперед, розтягуючи праву ногу позаду до висоти стегна. Займіть початкову позицію. Спробуйте ще раз. Виконайте всі спроби з однієї сторони платформи, потім поміняйте сторони і повторіть. Почніть з 2 до 3 спроб по 8 разів для кожної ноги. Навчіться виконувати вправу без додаткової ваги. Якщо ви навчилися впевнено виконувати вправу, використовуйте додаткову вагу при виконанні завдання.
Коментар від Тренера:
Ця вправа без перебільшення, повністю розрахована на стопи і покращує їх рефлексивну стабільність»-, говорить Райан.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua