11 Январь 2020
Метод активно використовується сучасними фахівцями з реабілітації, спортивної та відновної медицини і дозволяє досягти ефекту максимально швидко і значно його продовжити, аж до повного відновлення знижених функцій організму. За своїми фізичними властивостями кінезіотейп максимально наближений до шкіри людини, що забезпечує швидкий і потужний терапевтичний ефект після нанесення тейпа на зону аплікації.
Тейп – це еластична стрічка, яка може розтягуватися на чверть своєї довжини. Вона може бути різного кольору. Насправді – це бавовняний пластир, який з одного боку покритий оригінальною клейкою речовиною. Кінезіотейп зовсім не містить фармакологічних речовин. Його основні складові – це 100% бавовняна тканина та гіпоалергійний акріловий клей. Матеріал дихаючий, тому стрічку можна залишати на шкірі до 14 днів. Пацієнту вона не створює незручностей, тому він може жити повноцінним життям. Тейп після зволоження швидко сохне, що дозволяє людині приймати душ і ванну, займатися водними видами спорту.
Метод був винайдений японським доктором Кензо Касі (Kenzo Kase) з метою продовження та закріплення ефектів від мануальної терапії та остеопатичного лікування. Кінезіотейпінг став всесвітньо відомий після Сеульської олімпіади 1988 року, на якій спортивні лікарі почали успішно застосовувати його методику тейпування, під час змагань, для спортсменів виступаючих країн. Кінезіологічне тейпування застосовується в багатьох областях медицини (неврологія, педіатрія, ортопедія, травматологія і ін.), у тому числі і в спортивній.
Кінезіотейп, на відміну від ортезу, не обмежує рухів, а навпаки сприяє їх відновленню. Метод чудово поєднується з заняттями лікувальною гімнастикою, плаванням, використанням ортезів, фізіотерапевтичними методами та масажем. Виглядає аплікація кінезіотейпінгу дуже яскраво і достатньо просто. Але ефективною вона буде лише у випадку, якщо виконана правильно: професійно та анатомічно точно.Тейп працює за рахунок своїх еластичних властивостей, він володіє ефектом ліфтингу, через те він популярний і в косметології. Тому кінезіотейп можна назвати «другою шкірою».У відповідь на дію від кінезіотейпа реагують нервова, м'язова, судинна, лімфатична, вісцеральна (внутрішні органи) система.
Аплікація кінезіологічного тейпування дає можливість:
покращити крово- та лімфообіг у ділянці тейпування;
стимулювати пропріо-рецептори (рецептори, які надають людині інформацію о знаходженні тіла та його частин у просторі);
зменшити або ліквідувати патологічні дефекти у тканинах (тобто набряки, гематоми, лімфостаз);
зменшити або усунути біль у м’язах та суглобах;
зменшити тонус спазмованих м’язів;
збільшити силу слабких м’язів;
підтримати травмовані суглоби.
При тейпінгу немає жорсткої фіксації суглоба (як при застосуванні еластичних бинтів, або гіпсових та полімерних пов’язок) і немає обмеження руху. У деяких ситуаціях необхідний саме м’який стабілізуючий результат. Клінічні дані показали, що найкращий результат спостерігається відразу після накладення тейпу. Він тримається до п’яти діб. Весь цей час пластир можна не знімати.
Протипокази до тейпування.
Протипоказів до тейпінгу дуже мало. Лікарі не рекомендують застосовувати тейпи літнім людям з чутливою шкірою, з дерматологічними проявами, з алергією на клейку речовину, у будь-якому випадку перед використанням тейпа треба проконсультуватися з лікарем.
Переваги кінезіотейпінгу:
Простота використання.
Збереження повної рухливості та ведення активного способу життя.
Тривалість використання (цілодобово протягом 5 днів).
Відмінне поєднання з іншими методами лікування.
Мінімум протипоказань.
Використання тейпів в Україні стало досить популярним. Використовуючи тейпи протягом декількох років, українські лікарі переконались у ефективності та доцільності використання кінезіо-тейпів на етапах відновлення та реабілітації. Також, потрібно зазначити, що тейпи стали невід’ємною частиною спортивної медицини. На вітчизняному ринку можна знайти найрізноманітніші тейпи різних виробників по доступним цінам. Найпопулярніші виробники: Ares, Kindmax, Kinematics, Mueller, Rock Tape. Ціна на кінезіо-тейпи варіюється залежно від розміру, якості та виробника. Сума тейпу починається від 8$, що робить його доступним у використанні. Допомогти і перевірити правильність використання тейпу зможе лікар: фізіотерапевт, реабілітолог, ортопед.
Ми рекомендуємо застосовувати кінезіотейпування при:
Спортивна медицина
- Профілактика спортивних травм
- Посттравматичні больові синдроми суглобів верхніх і нижніх кінцівок
- Забої м’яких тканин тулуба, верхніх і нижніх кінцівок
- Розтягнення зв’язок суглобів верхніх і нижніх кінцівок
Неврологія
- Неврологічні прояви остеохондрозу шийного, грудного і поперекового відділів хребта
- М’язово-фасціальні больові синдроми тулуба, верхніх і нижніх кінцівок
Ортопедія
- Сколіоз
- Юнацький кіфоз
- Ахіллобурсит
- Варусне викривлення гомілок у дітей
Гінекологічні хвороби
- Порушення лімфообігу при варикозній хворобі і після мастектомії
- Альгодисменорея
- Корекція фігури після народження дитини
Поєднання кінезіотейпування із медикаментозним лікуванням, фізіотерапією, мануальною терапією, лікувальною фізкультурою дозволить забезпечити максимально швидкий лікувальний ефект.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua