10 Январь 2020
З кращим способом тренування допоможе визначитися персональний тренер а, для тих, хто хоче займатися вдома – ютуб. Проте, що робити після тренування? Пропонуємо Вашій увазі декілька пост-тренувальних міфів.
Міф 1: Пиво після тренування – зневоднює організм.
Чи треба після тренування одразу бігти до бару. Скоріше за все, ні. Але, згідно з останніми дослідженнями, келих пива не збільшує зневоднення організму. Опубліковані в журналі Міжнародної спільноти спортивного харчування результати, показали, що люди які п’ють воду та пиво після години бігу, такі ж зневоднені, як і ті, що п’ють тільки воду. Отже, можна припустити, що пиво не зневоднює організм ( можливо через високий вміст води в ньому), як думали раніше.
«Якщо ви займаєтесь, щоб прибрати зайві кілограми, краще пийте воду, адже пиво відновлює втрачені калорії і тоді ваші тренування не принесуть ніякого результату»,- стверджує Джо Дебаун, тренер в Спортзалі Девіда Бартона , Нью-Йорк.
Міф 2: Спортивні напої кращі за воду
Якщо ви один із тих людей, які тягнуться за неоновою пляшкою спортивного напою після напруженого тренування, то в цьому ви не унікальні ( так, наприклад, американці станом на 2013 р., витрачають більше 5,4 млн. доларів за рік на спортивні напої). Нажаль, ці витрати не виправдовують себе: наукові дослідження підтверджують, що вода, запобігає дегідратації не менш ефективно, ніж спортивні напої. Крім того, такі напої містять багато калорій та цукру ( приблизно 10 чайних ложок).
« Вам точно треба уникати обробленого цукру та його замінників. Краще пийте воду», – каже Дебаун.
Міф 3 : Треба розтягуватись перед тренуванням, а не після
Шкільні тренери помиляються, коли стверджують, що розтяжка убереже від розриву чи розтягу м’язів. Взагалі то, дослідження 2004 року, показали, що стречінг перед їздою на велосипеді, бігу підтюпцем та плаванням, безглуздий в боротьбі з травматизмом. І, як наголошую Дебаун, розтяжка перед заняттями не гарантує ефективного тренування.
«Розтяжка перед тренуванням стимулює м’язи розслабитися»,- говорить він. «Так що, якщо ви збираєтесь розтягнутися, це краще робити в кінці сесії.”
Міф 4: Ви повинні з’їсти щось білкове протягом години після тренування.
Існує багато міфів, щодо «магічного вікна», для вживання білка. Але дослідження показали, що синтез протеїну в організмі не обмежується вузькими часовими рамками. Згідно з дослідженнями 2012 р. Університету МакМастера, процес утворення білка може продовжуватись 24 – 48 годин після тренування (а не 1 годину, як думає більшість людей). Так що, не обов’язково після тренування, їсти білковий бутерброд по дорозі додому, хоча, звісно, їсти після тренування необхідно, щоб не виснажувати організм голодом. « В такому випадку ваш організм буде накопичувати енергію та калорії, що згодом сповільнить метаболізм».
Дебаун радить їсти після тренування нормальну їжу : складні вуглеводи, знежирений білок та овочі. « Вуглеводи краще засвоюються після тренувань, тому це найкращий час, для їх вживання». Якщо нема можливості поїсти, можна перекусити протеїновим коктейлем або шоколадною плиткою, але слідкуйте за спожитими калоріями.
Звісно, ці твердження багато хто поставить під сумнів. Це тому, що часто ми не здатні відступити від догм. Але варто пам’ятати, що наука не стоїть на місці, а результати нових досліджень завжди спрямовані на те, аби забезпечити кращу якість і довшу тривалість людського життя. Тож, тренуйтесь, міцнійте, набирайтесь здоров’я і не вірте сліпо міфам.
Слідкуйте за нами в Instagram - @livinghealthua